Vyjádření k obnovení činnosti od 4. května 2021

Proč zatím nerozbíháme schůzky

Dle rozhodnutí vlády je od tohoto týdne opět možná volnočasová činnost pro děti a mládež, včetně skauta. Lze se jí účastnit ale za velmi omezujících podmínek, zejména:

Tyto podmínky jsme pečlivě zvážili s oddílovou radou a dohodli se, že za těchto podmínek pravidelné schůzky neobnovíme, a to z následujících důvodů:

Abychom se vešli do okna 72 hodin platnosti pondělního školního testu, museli bychom přesunout schůzky na pondělí, úterý či středu. Možná tam máte jiné aktivity a museli tak zvažovat, zda dát přednost jim nebo nám.

Ta část oddílu, která by v daný týden byla v rámci rotační výuky doma, by protestovaná nebyla a schůzky se tak mohla účastnit pouze v případě zakoupení vlastního testu. To jsou nemalé náklady, které nám na 1,5 hodinu činnosti přijdou nepřiměřené.

Přestože čísla vypadají nadějně a epidemie snad ustupuje, riziko trvá. Máme před táborem a nákaza vedení by mohla jeho realizaci vážně ohrozit. Radši pořádný tábor, než polovičaté schůzky.

Budou možná dvě výpravy

Podle vývoje situace plánujeme uskutečnit alespoň dvě výpravy. Proběhnou dle našeho oddílového plánu 22. května a 5. června. Prosím zapište si tyto termíny do rodinných kalendářů.

Děkujeme za pochopení.