Vydej se k vánočnímu stromu

Vánoční besídka s oddílem nám bude letos moc chybět. Na našich průzkumných cestách jsme ale objevili kouzelný vánoční strom: za každý dárek, který k němu doneseš, ti dá jiný. Tedy neváhej, vyrob nějaký pěkný dárek pro někoho z oddílu, dobře ho zabal a pověs ho na kouzelný vánoční strom. Za svůj dárek si můžeš vzít jiný, který na stromě najdeš. Cestu k vánočnímu stromu najdeš popsanou níže. Pamatuj:

Jak najdeš vánoční strom

Na ovčích pastvinách (Ježíš se také narodil mezi ovcemi) v úseku od Žižkova dubu k osadě Vlčí halíř najdi mladý javor stojící mezi dvěma pařezy.

Abys byl jist, že jsi u toho správného javoru, nechal jsem na něm ve výšce 2,6 m tajné skautské znamení - něco, co na tento strom nepatří.

Od něj pozoruj stromy na východním okraji louky - uvidíš skupinu osik. Mají světlou kůru a jsou vyšší, než okolní stromy. (Pro kontrolu azimut 150° ;-)).

Vydej se k nim, překroč elektrický ohradník a po několika krocích lesem dojdeš k malé jedličce rostoucí nad bublajícím potůčkem. Pokud nám ji vítr neshodil, uvidíš na ní i betlémskou hvězdu :-)