Vlčata - 13.oddíl

♦ Krajské kolo závodu vlčat

Vlčata, která jedou tuto sobotu 25.5. na krajské kolo závodu mají sraz 7.20 na náměstí u hasičárny v Mnichovicích. Návrat bude upřesněn během odpoledne přes skupinu, ale předpokládá se kolem 19. hodin. 

S sebou:  Kroj, KPZ, oblečení na závod (je zde nepatrná možnost namočení se, doporučujeme rezervní oblečení), psací potřeba, zápisník, svačina a pití, pár ponožek na hru

Jídlo: Velká svačina + pití, bude zajištěn oběd (řízek + pečivo nebo jiná alternativa dle diet) a pití na stanovištích.

Těším se,


Šaman
(22. 5. 2024, Šaman)


♦ 18.-19. 5. Výprava k zubrům

Sraz: v sobotu 18. 5. v 7:30 v Mnichovicích na nádraží 

Návrat: v neděli 19. 5. v 16:00 na mnichovické nádraží 

S sebou: 150,- Kč, standardní vybavení na schůzku a výpravu plus vybavení na přespání (spacák, karimatka). Spát budeme opět venku pod plachtou. Ve čtvrtek na schůzce se kluci domluví, co si v šestce zamíchají do těstovin k sobotní večeři. Společné jídlo bude sobotní večeře (těstoviny) a nedělní snídaně (ovesná kaše, každý si vezme, co má rád na dochucení). Zbývající jídla (sobotní a nedělní oběd, svačiny) budou z vlastních zásob. Budeme se pohybovat v okolí pastevní rezervace divokých koní, praturů a zubrů a v bývalém vojenském prostoru, čeká nás mnoho dobrodružství. 


(15. 5. 2024, Australan)


♦ Přihlášky na tábor 2024

V neděli 5. května jsme emailem rozeslali přihlášky na letošní tábor. Prosíme o jejich odevzdání a zaplacení poplatku do 10. května. Pokud Vám nic nepřišlo, zkontrolujte prosím spam filtr (přihláška přišla z adresy skautis@skaut.cz). Pokud ani tam přihlášku nenaleznete, ozvěte se. Táboru zdar! 


(5. 5. 2024, Australan)


♦ Výprava 18. 5. - Změna

Naskytla se nám možnost jít pozorovat zubry ve volné přírodě.  Z tohoto důvodu potřebujeme drobnou změnu programu. Výprava plánovaná na sobotu 18. května nebude cyklo, ale dvoudenní. Cyklo výpravu předběžně plánujeme na 1. červen. Podrobnosti připravujeme


(2. 5. 2024, Vichr)


♦ Výprava 4. května

Sraz: 9:00 na Jánském náměstí 

Návrat: 17:00 tamtéž 

S sebou: standardní věci na jednodenní výpravu, jídlo a pití na celý den, něco na oheň na opečení (buřt, jablko se skořicí, co máte rádi). 

Toto bude speciální výprava, pozvaní jsou zájemci o členství v našem oddílu a jejich rodiče. Představíme jim proto naši činnost a trochu se poznáme. Kluci mají připravené vlčácké disciplíny, které budoucím nováčkům představí. Účast je proto velmi žádoucí. Chápeme ale, že je prodloužený víkend a někteří z Vás odjíždějí na delší dobu pryč, to je v pořádku. Ale pokud jste v Mnichovicích, prosím přijďte. 


(1. 5. 2024, Australan)


♦ Schůzka 2. května bude

V mnichovické škole je sice vyhlášené ředitelské volno, ale schůzka vlčat proběhne. Potřebujeme se připravit na sobotní výpravu s nováčky a na krajské kolo Závodu vlčat a světlušek, které proběhne 25. května.


(1. 5. 2024, Australan)


♦ Výprava sv.Jiří 20. 4. 2024

Změna - prosím 30 Kč na vlak.

Sraz - Sobota 20. 4. 2024 v 8:45 na Nádraží v Mnichovicích

Konec - v 17:00 tamtéž

S sebou: Jídlo a pití na celý den, standardní výbavu na výpravu. Elementární síly nám nejsou nakloněny nezapomeňte na pláštěnku. Kuchyňskou výbavu (kdo a co donese se probere na schůzce). Když se nám vše podaří budeme mít odpolední svačinku ve vlastní režiji.


(19. 4. 2024, Vichr)


♦ 13. dubna Závod vlčat a světlušek

Týká se modré a zelené šestky plus Simba a Bushman, kteří doplní odešlé kluky v zelené šestce. Plus dobrovolníci od skautů a skautek. 

Sraz: v sobotu 13. dubna v 7:15 na Jánském náměstí (registrace závodníků začíná v 8:00 a je na ni pouze hodina, tak ať jsme na místě včas) 

Návrat: v sobotu 13. dubna v 19:00 tamtéž 

S sebou: skautský kroj, ke kroji nejlépe kraťasy jednotné barvy (ne příliš strakaté), standardní věci na schůzku, jídlo a pití na celý den. Z povinné výbavy prosím nic nezapomeňte, může to znamenat ztrátu bodů. Kluci si můžou vzít s sebou nějaké sportovní pomůcky či hry (např. Bang), kterými si ukrátí čas ve chvílích, kdy nebudou na trati. 


(12. 4. 2024, Australan)


♦ Výprava proti skřetům aneb Čistý Ladův kraj

Informace k sobotní výpravě jsou uvedeny ve společné části pro středisko.


(5. 4. 2024, Listomil)


♦ Závod vlčat a světlušek 13. 4.

V sobotu 13. dubna se koná okresní kolo Závodu vlčat a světlušek. Z našeho střediska nominujeme šestku Modrou a šestku zelenou. Je důležité, aby kluci mohli v tomto termínu jet, ale je to mimo náš pravidelný rytmus akcí. Rodiče prosím dejte vědět, zda se váš zúčastní (mohou to nahlásit ve čtvrtek na schůzce). 


(4. 4. 2024, Amazonka)


♦ Dvoudenní výprava - doplnění

Na dnešní schůzce jsem si rozdělili potraviny. V sobotu večer se bude vařit společně bramboračka a těstoviny (těstoviny koupíme a bereme my). Pouze jedna šestka se dohodla, že bude dělat samostatně čočku s něčím. Kluci si mají vzít každý 2x mrkev/petržel, 2x brambor, 2x cibule do šestky, česnek do šestky, k těstovinám si každý bere,  co mu bude chutnat. Někdo je bude chtít na sladko, jiný se sýrem nebo boloňskou. Takto se dohodli. V sobotu ráno budeme vařit čaj a ovesné vločky - ingredience si zase každý bere sám za sebe dle svého vkusu (oříšky, kakao, cukr, med, mák, sirup, rozinky, fíky, datle, čerstvé ovoce).  Do šestky prkýnko a 2-3 škrabky.  Litr vody.

Důležité je, aby měl každý na spaní teplé ponožky (pouze na spaní, nebude v nich chodit v sobotu), pohodlné a teplé oblečení (2 vrstvy - teplý rolák,  mikina, tlustější tepláky, čepice), dobrá karimatka, teplý spacák. 

Nezapomenout klasické vybavení na výpravu - uzlovačky (vyvazujeme jimi plachty), šátek, ešus, lžíci, nůž, toaletní potřeby, léky osobní potřeby.

Doporučuji, aby si kluci opravdu vše zabalili sami nebo jen s dopomocí,  aby přesně věděli, co mají a jak si věci sbalit v neděli.

Zdraví,

Šaman


(14. 3. 2024, Šaman)


♦ Dvoudenní výprava 16.-17.3

Tento víkend nás čeká dvoudenní výprava. Nocovat budeme venku, proto doporučuji dobrý spacák a teplé oblečení. 

Sraz: v sobotu 16. 3. v 8:30 na nádraží v Mnichovicích 

Návrat: v neděli 17. 3. v 15:30 tamtéž 

S sebou: 100,- Kč na vlak, běžné věci na schůzku i výpravu, k tomu spacák, karimatka, ešus, lžíce, hrnek, na sebe skautský kroj, jídlo na sobotní i nedělní oběd. Společně si uvaříme sobotní večeři, kluci se ve čtvrtek na schůzce domluví, co si která šestka uvaří a podle toho si vezmou potřebné přísady. Mohou se hodit pracovní rukavice. Vše ať si kluci zabalí do batohu, musejí být schopní si vše sami odnést. S věcmi nepůjdeme daleko. 


(13. 3. 2024, Australan)


♦ MODROHODY

Zveme všechny kluky, holky a jejich rodiče na šampionát v polním vaření zvaný MODROHODY. Více ve střediskové sekci.


(26. 2. 2024, Chodí)


♦ Hladová výprava 10. února

Sraz: v 8:10 na nádraží v Mnichovicích. Pojedeme vlakem v 8:29, proto přijďte raději dříve. Kdo tam v 8:10 nebude, nebude mít jízdenku. 

Návrat: v 17:00 na náměstí 

S sebou: kromě standardní výbavy na schůzku a jednodenní výpravu ještě  20,- Kč na vlak a dostatek pití a svačinu na celý den (vařit nebudeme). Svačinu možná donesou zpátky


(6. 2. 2024, Australan)


♦ Polární výprava v sobotu 20.ledna

Sraz v sobotu 9.00 na vlakové stanici v Mnichovicích. Návrat 16.00 tamtéž. Polární výprava bude bruslící. Kdo má tak si vzít brusle, pevné rukavice a helmu - dáme na parkovišti u nádraží do auta a převezeme k božkovskému rybníku. Vlakem nepojedeme, nádraží je pouze místo srazu. Krom bruslení budeme putovat jako obvykle, proto výbava a výstroj na výpravu stejná. Jídlo a pití na celý den.

Těším se na vás,


Šaman


(17. 1. 2024, Šaman)


♦ Výbava na schůzky

Prosíme o kontrolu stále přítomných věcí v batůžku na schůzku. Neměla by klukům chybět čelovka a uzlovačka se šátkem a uzlovačkou. Také zápisník, kam si mohou doplnit nebo vlepit některá naše sdělení nebo vytištěné texty. Nově bychom chtěli poprosit o doplnění malého tužkového lepidla pro možnost vlepení dodaných vytištěných textíků do zápisníků.

Zdraví,

Šaman


(13. 1. 2024, Šaman)


♦ Tříkrálová sbírka 6. ledna

Informace viz středisková dlaždice.


(2. 1. 2024, Australan)


♦ Sobotní výprava za vánoční hvězdou

Sraz v sobotu 16.12. v 9:30 na náměstí. Závěr výpravy bude v klubovně na Rybárně, kde si uděláme vánoční posezení. Kluci vědí, že by měli mít vyrobený jeden dáreček, který si pak vylosuje někdo jiný. Rozchod bude 16:30, takže vyzvednout je můžete zase na obvyklém místě na mostku u soutoku nebo na náměstí. Se sebou mohou vzít nějaké ovoce a zeleninu na ozdobení stromečku pro lesní zvěř, případně nějaké maškrty pro všechny na posezení v klubovně.


Pěkný advent.


Šaman


(14. 12. 2023, Šaman)


♦ Sobotní výprava 2.12. do země ticha

Sraz na výpravu je 8:35 na stanici vlaku v Mnichovicích. Odjezd 8:59 směr Čerčany. Návrat 17:00 opět vlakem. Možno přistoupit cestou v Senohrabech. Budeme vařit na sněhu, vybavit se lžící,  ešusem a teplým oblečením  - náhradní rukavice, případně ponožky, kdo má, tak návleky na boty. Jídlo do šestek si dohodnete ve čtvrtek na schůzce.

Zdraví,

Šaman


(29. 11. 2023, Šaman)


♦ Výprava do Prahy 17.11.

Tento týden se koná výprava mimořádně v pátek 17. listopadu. U příležitosti státního svátku se vydáme do Prahy. Sraz bude 9:10 na stanici vlaku v Mnichovicích (odjezd 9:27), návrat v 16:00 tamtéž. Na sebe kroj, nebo alespoň vlčácký šátek a oblečení odpovídající příležitosti a cestě do města. Svačinu a pití. Kdo má lítačku a osobní průkaz pro potvrzení věku, ať si vezme se sebou. 40,- Kč na jízdné

Těšíme se na vás.

Šaman


(13. 11. 2023, Šaman)


♦ Bláznivá výprava v sobotu 4.11.

V sobotu se sejdeme na zahradě husitského kostela (Husův sbor) v Mnichovicích (ten na ulici Pražská), v 9.30. čeká nás bláznivá, ale také velmi poučná hra.  Na sobě bláznivé převleky dle libosti a fantazie( domácí výroba se cenní nejvíce). Dále všechny věci jako na výpravu - zejména uzlovačky, šátky a jídlo na den. Budeme vařit čaj, tak hrníček. Konec je plánován 16.00, taktéž u kostela. Na všechny se už teď moc těším!


Šaman


(30. 10. 2023, Šaman)


♦ Podzimní prázdniny

Jen připomínám, že zítra schůzka není. Užijte si podzimní prázdniny.


Šaman


(25. 10. 2023, Šaman)


♦ Sobotní výprava

Jen ještě doplním, ať mají kluci 10 Kč na vlak.


Šaman


(19. 10. 2023, Šaman)


♦ Sobotní výprava 21.10.

Na sobotní výpravu za posledním sluncem se sejdeme v 9:10 na stanici vlaku v Mnichovicích. Pojedeme vlakem 9:29 do Senohrab, proto je možné se připojit i v Senohrabech 9:35 na nádraží. Návrat 16.00 opět na nádraží v Mnichovicích - to už vlakem nepojedeme.  Se sebou věci na výpravu - prosím zkontrolovat, ať mám opravdu vše! Budeme opět dělat oheň a vařit čaj, proto přibalte hrníček a něco na opečení.

Těším se,

Šaman


(17. 10. 2023, Šaman)


♦ Nově na schůzky

Do standardní výbavy na schůzky prosím zařaďte kapesní nůž. Budeme s ním občas pracovat. Je také čas pomalu začít nosit čelovku. 


(5. 10. 2023, Australan)


♦ Sobotní výprava 7.10.

Sraz vlčat na sobotní výpravu je v 9.00 na náměstí v Mnichovicích, návrat bude 16.00 tamtéž. Věci na výpravu, svačinu a možno něco na opékání na ohni.


Zdraví,


Šaman


(4. 10. 2023, Šaman)


♦ Jidlo na výpravě

Plán vaření na víkendové výpravě: 1) Sobotní oběd - Zeleninová polévka. Na schůzce jsme probrali kdo má co přinést. (brambory, mrkev, celer, ...) 2) Sobotní večeře - opékaní na ohni. Podle chuti (buřt, hermelín, ... + pečivo, klidně i bramboru do popela) 3) Nedělní snídaně - Ovesná kaše. Každý ať si nachystá, čím si kaši vylepší (jablko, oříšky, rozinky, atp. ) 4) Nedělní oběd - těstovinový salát. Nakonec budeme vařit i nedělní oběd (v neděli ráno). Jídlo si s sebou ponesou, ať mají ešus i s víkem.
(22. 9. 2023, Australan)


♦ Dvoudenní výprava

Přidávám info k víkendové výprávě S sebou: 200 Kč (vybereme na nádraží), spacák, karimatka, rezervní oblečení, (budeme spát venku pod plachtou, věci osobní hygieny, pláštěnka, ešus, lžíce), hrníček, standartní vybavení na schůzku.Budeme vařit sobotní oběd, večeři a nedělní snídani (co kdo vezme,se domluvíme na čtvrteční schůzce).Ostatni jídla ve vlastní režii. Piti! Vlčata si vše ponesou sama, půjdeme několik kilometrů, takže vše do batohu, popřípadě připevnit na batoh- nic nenosit v ruce prosím!!!
(22. 9. 2023, Australan)


♦ Dvoudenní vyprava

Zdravím a posílám zatím stručně info k výpravě Bude dvoudenní, sraz v 8.30 na nádraží v Mnichovicich. Návrat v neděli 16h tamtéž. Ostatní info doplníme zítra. Všechny zdraví Amazonka
(18. 9. 2023, Amazonka)


♦ Schůzka s rodiči nováčků

Setkání s rodiči nováčků proběhne tento čtvrtek 14.9. v 17.00 u rybárny po zahájení schůzky. Těším se na viděnou. Šaman
(12. 9. 2023, Šaman)


♦ První schůzka a první výprava

Kamarádi! Poprvé se po prázdninách sejdeme ve čtvrtek, jako tradičně v 17.00 na mostku v ulici Podskalí pod Zittovým mlýnem. Kdo chce, může si vzít kroje, aby taky nováčci viděli, jak vypadají vlčata v mundůru.(Prosím jen ti, co si ho stihli od tábora vyprat) Sobotní zahajovací výprava bude tak trochu sváteční. Sejdeme se v 9.00 u Žižkova dubu na Myšlíně v krojích. Návrat plánujeme na stejné místo v 17.00. Se sebou věci na výpravu - viz. menu "Co na výpravy". Těšíme se na vás. Šaman, Australan, Vichr
(6. 9. 2023, Šaman)