Vlčata - 13.oddíl

♦ Výprava 24. září

* Sraz: 9:00 na náměstí v Mnichovicích
* Návrat: 16:00 tamtéž
* S sebou: kromě standardních věcí na výpravu něco na opečení (sýr, jablko, buřt, těsto na hady - na co má kdo chuť)
* Upozorňujeme, že na konci výpravy budeme čistit Měsíční studánku na Podhorkách. Dejte proto příp. klukům nějaké nepromokavé kalhoty či gumové rukavice - ale ať toho zase zbytečně moc nevláčí. Studánku vyčistíme až na samém konci výpravy, pak se hned doma ohřejí.
(20. 9. 2022, Australan)

♦ Zahajovací výprava sobota 10. září

Sraz: 9:00 u Žižkova dubu na Myšlíně
Návrat: 17:00 na náměstí Mnichovice
Na sebe: skautský kroj (kdo má)
S sebou: standardní vybavení na jednodenní výpravu, viz záložka "Co na výpravy"
(8. 9. 2022, Australan)

♦ Schůzka s rodiči vlčat 8. září od 18:30

Na konci první schůzky (8. září) zveme k informativní schůzce s rodiči. Prosíme zástupce z každé rodiny, ať je na schůzce přítomen (i rodiče dřívějších členů- ať víte o připravovaných změnách). Schůzka se uskuteční "U rybářské boudy" za Zittovým mlýnem (https://mapy.cz/s/napavegona). Prosím pořešte si hlídání dětí, my vedoucí se budeme chtít věnovat Vám = nebudeme mít prostor věnovat se vlčatům. Jejich přítomnost na schůzce s rodiči je možná, pokud vydrží půl hodiny v klidu nerušit.
(29. 8. 2022, Australan)

♦ Progam 2022/23 zveřejněn

Klikněte vlevo na záložku PROGRAM.
(10. 8. 2022, Listomil)

♦ Bourání tábora

Ptáte se, jak s bouráním tábora. Stejně jako loňský rok i letos jedou na stejné tábořiště po nás říčanské světlušky. Až na pár staveb tedy tábor zůstává a bourají ho oni au skončí svůj tábor. Děkujeme za nabídky pomoci ale zítra si jen vyzvedněte své ratolesti, případně nabídněte místo u Vás v autě pro ostatní, popřípadě táborové vybavení. Zdraví Amazonka
(15. 7. 2022, Amazonka)

♦ Hygiena na táboře

Měli jsme návštěvu z krajské hygienické stanice a je nám potěšením oznámit, že jsme bez problémů prošli jejich inspekcí
(14. 7. 2022, Amazonka)

♦ Odjezd z tábora sobota 16.7.

Konec tábora a vyzvedávání dětí od 12 do 13h na tábořišti.Parkování na louce jako na stavěčce nebo u silnice jako vloni.
(11. 7. 2022, Kormidlo)

♦ ODJEZD NA TÁBOR 2. 7. 2022 (sobota)

Sraz: v 9.00 na nádraží, na velkém parkovišti směrem na Božkov, zde se budou odevzdávat táborová zavazadla.
S sebou: batoh na jednodenní výpravu, jídlo a dostatek pití na celý den, na sebe kompletní kroj.
Připomínám, že před odjezdem budu vybírat Potvrzení o bezinfekčnosti a kopii kartičky pojišťovny (kdo ji ještě neodevzdal).
Odjezd je v 9.43 směr Benešov a Křečovice, odtud pěšky na tábořiště.
(29. 6. 2022, Australan)

♦ Pozor posun - začátek stavěčky v 10h

Vzhledem k pokračujícím intenzivním dešťům odsouváme začátek stavby tábora na 10:00 h.
(25. 6. 2022, Kormidlo)

♦ MÁME NALOŽENO, NEJEZDĚTE

Nakládka táborových věcí: vše je naloženo, už nejezděte. Uvidíme se zítra na tábořišti!
(24. 6. 2022, Australan)

♦ Příprava tábora 25. a 26.6.22 (stavěčka)

Sobota: Sraz na tábořišti v 9:00.
Odkaz: https://mapy.cz/s/kebahureto.
Auta necháte buď v bodě 1, 2 nebo 6,podle aktuální situace.V pátek 24. 6.dáme na web přesné info,kde nechat auta (podle stavu louky).
S sebou: rýč, lopatu, krompáč, kladivo, sekeru, pracovní rukavice, kdo má hodí se i žebřík nebo štafle (nářadí si označte, ať se pak nemíchá),dostatek jídla a pití na celý pobyt, spacák, karimatku, příp. stan (lze přespat v tee-pee).
Neděle: bude se ještě pokračovat ve stavbě (zařízení jídelny,kuchyně)
(22. 6. 2022, Kormidlo)

♦ Příprava tábora 25. a 26.6.22

Pátek: Od 17:00 prosím najíždějte k Australanovi na nakládku táborových věcí (Na Závěrce 951,Mnichovice).Kdo má vozík,vezměte, bude se hodit.Jakmile bude naloženo,dáme na web info NALOŽENO, NEJEZDĚTE.
(22. 6. 2022, Kormidlo)

♦ Vlčácké schůzky skončily

Ve čtvrtek 16. června proběhla závěrečná vlčácká schůzka. Tento ani příští čtvrtek tedy již nechoďte, uvidíme se na táboře!
(21. 6. 2022, Australan)

♦ Dobrovolná brigáda v neděli 19. 6.

Louka na Sýkorce s výskytem kosatců sibiřských byla posečena, teď je třeba odstranit biomasu. Na neděli 19. 6. vyhlašujeme dobrovolnou brigádu pro všechny členy oddílu - pojďte nám pomoci hrabat a odnášet trávu na přistavený valník. S sebou hrábě, vidle, příp. dvoukolák či pevná plachta, ve které budeme moct naloženou biomasu tahat a jen tak se neprodře. Začneme od 8:00, můžete dorazit i později. Děkujeme! Lokalita: https://mapy.cz/s/bafazavoku
(15. 6. 2022, Australan)

♦ Schůzka 9. června

Vlčata, která chtějí plnit vlčky:
* fotograf - vezměte si s sebou fotoaparát
* sběratel - doneste část své sbírky na ukázku
(9. 6. 2022, Australan)

♦ Závěrečná dvoudenní výprava

• sraz v sobotu 8:15 na nádraží Mnichovice
• návrat v neděli 16:15 na nádraží Mnichovice
• s sebou každý: 100,- Kč na vlak, věci na výpravu, karimatka, spacák, 2 brambory, 1 mrkev, 1 malá petržel, 1 malá cibule, 1 jablko či hrušku, 1,5l vody, nůž, škrabka, ešus, lžíce, 2x oběd (sobota a neděle), svačiny (společně si připravíme sobotní večeři a nedělní snídani, ostatní jídla ať mají s sebou), starý keramický hrneček pro vodníka na dušičky (už se nevrátí)

(2. 6. 2022, Amazonka)

♦ Dvoudenní výprava

• Prozkoumáme oblast, kde kdysi řádila Babička Mary. Možná v hlubokých lesích Medníka objevíme její prastaré skrýše a spatříme děs v očích starousedlíků, když vyslovíme její jméno.
(2. 6. 2022, Amazonka)