Celé středisko
♦ Program na rok 2024/25 zveřejněn

V sekci Program najdete termíny akcí pro skautský rok od letošního září do tábora 2025. Prosím zapište si je do kalendářů a udělejte všechno pro to, aby světlušky, vlčata, skautky i skauti s námi mohli být na všech schůzkách i výpravách. 


(26. 6. 2024, Australan)

♦ Informace ke stavěčce

Termín: sobota 22. června (příjezd ideálně do 9 hod.) a neděle 23. června

Místo: mapa

S sebou: 

     - vlastní nářadí 

     - spacák, karimatku, vlastní stan (pokud nechcete spát pod širákem) 

     - jídlo a vodu na celou dobu pobytu 

Čekají nás následující práce: 

     - výroba nových podsad

     - stavba kuchyně

     - kopání latrín a montáž kadibudek 

     - další zázemí dle možností a sil (umývárny, sprchy, kamna, apod.) 

Pokud máte doma jakékoliv řezací aku-nářadí (mafl, přímočarku, řetězovku, apod.), vezměte ho s sebou se všemi nabitými baterkami. Plus samozřejmě aku vrtačku. Na místě není elektřina. 

Dále budou potřeba krompáče, rýče a lopaty na latríny, kladiva, sekery, kleště a pily na kuchyně, hodilo by se pár žebříků nebo štaflí. 

Pozor, k táborovým loukám nelze dojet autem. Auta prosím nechejte tady. Co si nezvládnete odnést, bude muset být převezeno autem/vozíkem někoho z vedoucích. Ke koordinaci dopravy prosím využijte sdílenou tabulku.


(18. 6. 2024, Vichr)

♦ SDÍLENÁ JÍZDA NA STAVĚČKU A TÁBOR (a zpět)

Máte volné místo v autě nebo naopak potřebujete svézt na stavěčku? Chcete se spojit s dalšími rodiči na odvozu dětí na tábor?  Zaregistriujte se zde.

Pozor, na každé kartě je vždy jedna cesta. 


(4. 6. 2024, Chodí)

♦ Tábor 2024 - INFO

Vlevo v menu přibylo tlačítko Tábor2024 , kde jsou informace k táboru, odjezdy, platby přihlášky, potvrzení od lékaře.


(1. 5. 2024, Listomil)

♦ Výprava proti skřetům 6. dubna

V této výpravě se zapojíme do celostátní akce Ukliďme Česko, budeme proto čistit naše okolí od nepořádku. Je na Vás, zda chcete chodit s námi sbírat v Mnichovicích, nebo si uděláte vlastní skupinku v místě, kde bydlíte (dává nám smysl, abychom uklízeli tam, kde žijeme). Skupinky v okolních obcích jedou po vlastní ose, následující informace jsou pro ty, kdo se zapojí v Mnichovicích: 

Sraz: 8:30 na Jánském náměstí 

Návrat: 14:00 tamtéž 

S sebou: pracovní rukavice, svačinu a pití 


(3. 4. 2024, Australan)

♦ Ve čtvrtek 28. března nejsou schůzky

Na Zelený čtvrtek se skautské schůzky nekonají, přejeme všem krásně prožité a požehnané Velikonoce. 


(22. 3. 2024, Australan)

♦ MODROHODY

Zveme všechny holky, kluky a rodiče na 1. ročník šampionátu v polním vaření zvaném MODROHODY.

Sraz: 9.00, náměstí

Propozice: odkaz

Co je třeba udělat hned teď - rodiče:

1. PROPOJTE SE se s ostatními rodiči a vytvořte soutěžní týmy. Zaregistrujte se zde.

2. Máme dost družinových a oddílových KOTLÍKŮ pro všechny holky a kluky. Dokonce zbyde docela dost kotlíků i na dospělé Borce. Pokud máte zájem o zápůjčku, zažádejte si o ni v rezervačním formuláři. Pokud máte vlastní kotlík,starší hrnec či pánev na oheň, vemte je, vše se může hodit. Před samotným závodem proběhne ukázka, jak správně připravit ohniště a závěsný systém. Doma máte zkušené polní kuchaře, zeptejte se jich. Nezapomeňte na uzlovačku/provázek na přípravu vidlice a na závěs.

3. Skauti a skautky jsou samostatní. S mladšími se o šampionátu pobavte. Navrhněte vhodný recept, v soutěži se hodnotí mimojiné originalita. Finální týmy a recepty se potvrdí na čtvrteční schůzce. Pokud vaše vlče/světlučka na schůzce nebude a přesto se výpravy zúčastní, spojte se do čtvrtka s vedením vlčat/světlušek.  

Měla by to být zábava a neotřelý způsob, jak vás rodiče navzájem propojit. Pojďte do toho s námi naplno!

Vaření zdar. Hladovému skautu vždy chutná!

Chodí trním 


(26. 2. 2024, Chodí)

♦ Výroba tee-pee tyčí

Milí rodiče, během podzimní vichřice se polámala velká část tee-pee tyčí uskladněných na našem tábořišti. Děkujeme všem rodičům, kteří nám přijeli na tábořiště pomoci odstranit následky kalamity. Ještě je před námi ale druhý úkol -- doplnit zničené tyče. Prosíme proto o pomoc na brigádě 27. ledna

Kdo: Všichni, kdo mohou, uplatní se chlapi, ženy i větší děti (od 11ti let). 

Kdy: 27. ledna od 9:00 

Kde: sraz u kontenerů pod Jidaškami, výroba bude probíhat ve stráni nad Myšlínskou ulicí (viz mapa)

S sebou: ostrou sekeru a/nebo poříz, pracovní rukavice, pokud máte tak i motorovou pilu 

Jak: nakácíme cca 30 vytipovaných stromů, odvětvíme je, zakrátíme na délku cca 9 m a odkorníme. Odkorňovat lze pořízem, nebo hodně ostrou sekerou. Vyrobené hole naložíme na vlek a odvezeme k uskladnění. 

Speciální požadavek: Nemáte někdo prosím k dispozici odtahový vozík, na odvoz vyrobených tyčí? A je někdo z Vás ochoten je bezpečně uskladnit (třeba na vlastní zahradě) do léta? Pokud alespoň jednu z těchto věcí můžete poskytnout, volejte Australanovi (605 551 815). 

Děkujeme! (12. 1. 2024, Australan)

♦ Prosíme koledníky o zpětnou vazbu

Milí rodiče, děkujeme z celého srdce za Vaši pomoc během Tříkrálové sbírky. Pěkně prosíme o zpětnou vazbu vyplněním tohoto dotazníku, aby mohla být příští rok sbírka připravena o něco lépe. Dotazník vyplňte do čtvrtka 10. ledna


(7. 1. 2024, Australan)

♦ Mapa na tříkrálovou sbírku

Milí koledníci, zde je mapa s rajony pro trikralovou sbirku.


(6. 1. 2024, Listomil)

♦ Tříkrálová sbírka sobota 6. ledna 2024

Prosíme všechny rodiče o pomoc s koledováním během Tříkrálové sbírky. Všechny informace včetně času a místa srazu najdete v tomto dokumentu. Prosím přečtěte si jej celý, ať jde příprava na koledování hladce. 


(2. 1. 2024, Australan)

♦ Betlémské světlo ve čtvrtek u stromu

Milí rodiče, kdo jste si nestihli v sobotu vyzvednout od hasičů Betlémské světlo, zastavte se pro něj ve čtvrtek před koncem schůzky (kolem 18:45) u vánočního stromu na náměstí. Budeme tam zpívat koledy a Betlémské světlo budeme mít pro Vás připraveno. Přineste si lucerničku se svíčkou, ve které si světlo odnesete. Všem přejeme požehnané Vánoce a šťastné vykročení do Nového roku!


(19. 12. 2023, Australan)

♦ Přijímáme dary odpočitatelné z daňového základu

Pokud máte zájem podpořit naši činnost finančním darem, který si můžete odečíst od daňového základu, můžete využít tento vzor darovací smlouvy. Za Vaši podporu budeme velmi vděční.


(12. 12. 2023, Australan)

♦ Prosíme RODIČE o pomoc 4. listopadu na tábořišti

Vichřice polámala lesík s materiálem na tábořišti v Novohradkách. Pojedeme materiál vyprostit a uskladnit na zimu. Prosíme, kdo můžete, pojeďte nám pomoci. Sraz v 9:00 na tábořišti, auta nechte v zatáčce za Pohorskou Vsí. Kdo máte, vezměte s sebou motorovou pilu, sekeru, rukavice. Děkujeme! 


(29. 10. 2023, Listomil)

♦ Ve čtvrtek 28. září nejsou schůzky

Schůzky v den státního svátku nebudou, přejeme všem krásně prožitý Den české státnosti. Skauti mají možnost dobrovolných družinovek, pokud se kluci domluví.


(26. 9. 2023, Australan)

♦ Program na 2023/4

Nový program na rok 2023 je venku. Klikněte vlevo v menu na Program.
(31. 8. 2023, Listomil)

Světlušky - 7.oddíl
♦ Schůzka 13.6.2024

Na schůzce si uděláme zdravou oslavičku sobotního úspěchu. Ať si s sebou holky vezmou plecháček/hrníček, lžičku a případně nějaké ovoce (umyté) nebo zeleninu. Tentokrát prosíme žádné sladkosti. Moc se těšíme! 


(12. 6. 2024, Sherpa)

♦ Krajské kolo závodu světlušek

Světlušky, které jedou v sobotu 8.6. na závody, mají sraz v 8:00 na Jánském náměstí. Info pro řidiče: jedeme do Dolních Břežan. Parkovat lze na parkovišti u MŠ, ulice K Hradišťátku. Na místě bude zajištěno jídlo a pití (oběd a svačina), i tak přibalte holkám něco k snědku, kdyby měly hlad. 

S sebou: skautský kroj, hrneček, příbor, jídelní misku, pláštěnku, psací potřeby a pevnou obuv. Do šestky: zavírací nůž s pojistkou, potřeby pro vytvoření plakátu, které si holky určily na schůzce.

Předpokládaný konec závodu je v 18:00, návrat do Mnichovic cca 19:00, ale budeme Vás informovat dle situace.

Moc se těšíme

Sherpa a Monča

(6. 6. 2024, Sherpa)

♦ KOSTÝM NA TÁBOR

Jaký kostým se hodí do světa Fantázie? To je jen na tobě a tvé nekonečné fantazii. 

Jen se raději vyhni marvelovkám, disneyovkám, robotům a podobně. Buď originální!


(30. 5. 2024, Chodí)

♦ Závěrečná výprava 1.6.

Čeká nás závěrečná výprava k Božkovskému jezírku. Sraz je v 9 hodin na náměstí v Mnichovicích, návrat v 17 hodin tamtéž. S sebou věci na jednodenní výpravu, jídlo na celý den + něco na opečení, budeme si dělat oheň. Na závěr se jako překvapení povozíme na koních, tak prosím o info, zda je nějaká ze světlušek alergická na koňskou srst. Moc se s Mončou těšíme! Sherpa 


(29. 5. 2024, Sherpa)

♦ Výprava do zapomenutých krajů 18.-19.5.2024

Společná výprava se skautkami.

Sraz - sobota 18.5.2024 v 9:00 vlakové nádraží Mnichovice 

Návrat - neděle 19.5.2024 cca 14:00 vlakové nádraží Mnichovice 


S sebou: jídlo na vaření po SD (večeře)-zákaz ohňů by měl platit jen do čtvrtka, ostatní jídlo na 2 dni, instantní kaše na snídani+oříšky, čokoláda atp. nahoru, voda + láhev na pitnou na vaření (bude možné doplnit), spacák, karimatka, oblečení, osobní věci, zpěvník, ešus a lžíce, 80,-Kč na vlak. Lze čekat déšť. Dobrovolně plavky a menší ručník (pokud se vyčasí). Vše zabalit do jednoho batohu (nepůjdeme daleko), nic nenosit v ruce. Na sebe šátek.

Jídlo: Vaření sobotní večeře po SD (1družina skautek+1 šestka světlušek)-rádkyně skautek předají informace o surovinách světluškám ve čtvrtek na schůzce.

Těšíme se - vedení skautek a světlušek 


(14. 5. 2024, Kormidlo)

Skautky - 8.oddíl
♦ KOSTÝM NA TÁBOR

Jaký kostým se hodí do světa Fantázie? To je jen na tobě a tvé nekonečné fantazii. 

Jen se raději vyhni marvelovkám, disneyovkám, robotům a podobně. Buď originální!


(30. 5. 2024, Chodí)

♦ Závěrečná výprava 1.-2.6.2024

Vyrážíme pozdravit srnce Karla na bývalé tábořiště v Dublinách, tábořit budeme na tradičním přespávacím místě u Mastníku.

Sraz - sobota 1.6.2024 v 8:00 vlakové nádraží Mnichovice 

Návrat - neděle 2.6.2024 v 13:30 vlakové nádraží Mnichovice 


S sebou: jídlo na vaření po družinách, ostatní jídlo na 2 dni, instantní kaše na snídani+oříšky, čokoláda atp. nahoru, sáček čaje, voda + láhev na pitnou na vaření (bude možné doplnit), spacák, karimatka, oblečení, osobní věci, zpěvník, ešus a lžíce, tarp, 100,-Kč na vlak a bus. Lze čekat déšť. Plavky a menší ručník. Modrý šátek na sebe, skautský kroj s sebou!!!

Jídlo: Vaření sobotní večeře po družinách - domluvte se na schůzce, nezapomeňte na kotlíky.


(28. 5. 2024, Kormidlo)

♦ Výprava do zapomenutých krajů 18.-19.5.2024

Společná výprava se světluškami.

Sraz - sobota 18.5.2024 v 9:00 vlakové nádraží Mnichovice 

Návrat - neděle 19.5.2024 cca 14:00 vlakové nádraží Mnichovice 


S sebou: jídlo na vaření po SD (večeře)-zákaz ohňů by měl platit jen do čtvrtka, ostatní jídlo na 2 dni, instantní kaše na snídani+oříšky, čokoláda atp. nahoru, sáček čaje, voda + láhev na pitnou na vaření (bude možné doplnit), spacák, karimatka, oblečení, osobní věci, zpěvník, ešus a lžíce, tarp, 80,-Kč na vlak. Lze čekat déšť. Dobrovolně plavky a menší ručník (pokud se vyčasí). Modrý šátek na sebe.

Jídlo: Vaření sobotní večeře po SD (1družina skautek+1světlušek)-rádkyně domluví na schůzce a předají info světluškám, nezapomeňte na kotlíky.

Těšíme se - vedení skautek a světlušek (14. 5. 2024, Kormidlo)

♦ Výprava sv.Jiří 20.-21.4.2024

Společná výprava se skauty.

Sraz - sobota 20.4.2024 v 8:30 Mnichovice náměstí (jedeme busem do Stříbrné Skalice)

Návrat - neděle 21.4.2024 cca 15:00 Mnichovice náměstí


S sebou: jídlo na vaření po družinách (večeře), ostatní jídlo na 2 dni, voda + láhev na pitnou na vaření, spacák, karimatka, oblečení, osobní věci, ešus a lžíce, stan/tarp dle domluvy na schůzce, 50,-Kč na bus. Lze čekat déšť. Modrý šátek na sebe.

Jídlo: Vaření sobotní večeře po družinách, domluvte se na schůzce.  Voda nedaleko.(16. 4. 2024, Kormidlo)

♦ Výprava proti skřetům aneb Čistý Ladův kraj

Informace k sobotní výpravě jsou uvedeny ve společné části pro středisko.


(5. 4. 2024, Listomil)

♦ Dvoudenní výprava 16.-17.3.

Tento víkend nás čeká dvoudenní výprava s vlčaty a světluškami. Spát budeme venku (tarp/stan). 

Sraz: v sobotu 16. 3. v 8:30 na nádraží v Mnichovicích 

Návrat: v neděli 17. 3. v 15:30 tamtéž 

S sebou: 100,- Kč na vlak, běžné věci na schůzku i výpravu + podklady na stanoviště dle domluvy, spacák, karimatka, ešus, lžíce, hrnek, na sebe skautský kroj, jídlo na sobotní i nedělní oběd. Společně si uvaříme sobotní večeři, ve čtvrtek na schůzce se družiny domluví na společném vaření. Mohou se hodit pracovní rukavice.


(13. 3. 2024, Kormidlo)

♦ MODROHODY

Zveme všechny kluky, holky a jejich rodiče na šampionát v polním vaření zvaný MODROHODY. Více ve střediskové sekci.


(26. 2. 2024, Chodí)

♦ Hladová zamyšlená výprava 10.2.2024

Sraz: 8:10 nádraží Mnichovice

Návrat: 17:30 nádraží Mnichovice

Vyrážíme spolu se světluškami.

S sebou: 50,-Kč na vlak, modrý skautský šátek, jídlo a pití na celý den, věci jako na schůzku, pláštěnku


(7. 2. 2024, Kormidlo)

♦ Polární výprava na běžky 19.-21.1.2024

Sraz: v pátek 19.1.2024 v 16h na Jánském náměstí

Návrat: v neděli 21.1.2024 mezi 15-16h (upřesníme při odjezdu z místa)

Vyrážíme do podhůří Krkonoš do obce Rudník.

S sebou:  

- běžky a hůlky (svázané nebo v obalu), boty na běžky, zimní oblečení (čepice, rukavice, šátky, oteplováky aj., i náhradní, jedeme auty), oblečení do chaty a na spaní, obuv - dle uvážení na 2 dni, přezůvky, spacák, (karimatka pokud by někomu více vyhovovalo spát na zemi), malý batůžek na výlet, termoska na čaj, věci jako na schůzku (včetně stezek), možno i nějakou hru (Dixit aj.), ešus, lžíci, hrnek. Vše zabalit do 1 batohu.

- jídlo - bábovku/buchtu na snídani na 2 dni, 1/2 chleba + něco k tomu (sýr, salám, marmeláda), sušenky/tyčinky na běžky, pytlíky čaje. K obědu bude skvělý guláš od Ovečky mamky, k večeři a druhému obědu teplé polévky na zahřátí

- 250,-Kč na dopravu a bezpodmínečně nutné  kopii kartičky pojišťovny (vybíráme na srazu).


(14. 1. 2024, Kormidlo)

♦ Tříkrálová sbírka 6. ledna

Informace viz středisková dlaždice.


(2. 1. 2024, Australan)

♦ Betlémské světlo a zpěv koled 21.12. v 18:45

Schůzka skautek ve čtvrtek již není. 

Pokud budete mít čas a chuť, přijďte i s rodiči na náměstí k vánočnímu stromu zazpívat si společně koledy a odnést si Betlémské světlo. Lucerničku se svíčkou s sebou.(20. 12. 2023, Kormidlo)

♦ Výprava za vánoční hvězdou 16.12.2023

Výprava společně se světluškami zakončená vánoční besídkou.

Sraz: 9:30 náměstí Mnichovice

Konec: 17h na parkovišti před Mozaikou (škola, dříve hotel Myšlín) na Myšlíně

S sebou: kroj, vlastnoručně vyrobený dárek (bez jména, dárky se budou losovat), hrnek, cukroví, něco na přilepšenou pro zvířátka (mrkev, kaštany, aj.), jídlo a pití na celý den, věci jako na schůzku, oblečení dle počasí


(11. 12. 2023, Kormidlo)

♦ Schůzka 16.11. nebude

Schůzka tento čtvrtek 16.11. nebude, věnujte volný čas k přípravě věcí na třídenní výpravu.


(15. 11. 2023, Kormidlo)

♦ Výprava sametová 17.-19.11.2023 Měsíční údolí

Společná výprava se skauty na skautskou základnu Měsíční údolí u Vlašimi.

Sraz v pátek 17.11. v 9:30 nádraží Mnichovice, na sebe modrý šátek

Návrat v neděli 19.11. ve 12:57 nádraží Mnichovice


S sebou:

250,- Kč (ubytování, vlak)

- spacák, karimatku, oblečení (náhradní, na spaní atd.), pláštěnku, ešus, lžíci, nožík, hrneček, věci jako na schůzku, baterku, skautský kroj, svíčku (aby šla vzít do ruky), svazek klíčů

- jídlo a pití na pátek (vaříme až večeři), trvanlivé svačinky na 3 dni (ovoce, sušenky, tyčinky aj.), trvanlivý salám/plátkový sýr (balený), přísady do kaše (oříšky, ovoce, cukr, kakao aj. co kdo má rád)-na 2 snídaně

každá skautka donese na společné vaření - 10 středně velkých brambor, 1 cibuli, 1 malý rajčatový protlak, 1/2 chleba

družina donese na společné vaření (domluvte se kdo a co) - 1 máslo, hlavičku česneku, 2 pytlíky vloček (na 2 snídaně), pytlík rýže (ve varném sáčku)


Na všechny se těší Ranger, Chodí a Kormidlo


(12. 11. 2023, Kormidlo)

♦ Bláznivá výprava 4.11.2023

- sraz pro rádkyně a podrádkyně v 9h u rybářské chaty (s sebou navíc podložka na sezení, teplé oblečení, termoska s čajem a do dvojice mobilní telefon)

- sraz pro ostatní skautky v 9:30 na zahradě husitského kostela

- konec 16h u husitského kostela

Bláznivé převleky na sebe, s sebou kromě běžných věcí na výpravu ještě nožík, hrnek na čaj, nezapomenout uzlovačky,šátky a jídlo na celý den.


Na všechny se těší Měďa, Stáňa, Wiki a Šaman (31. 10. 2023, Kormidlo)

♦ Výprava za posledním sluncem 21.-22.10.2023

Sraz: v 8h vlakové nádraží Mnichovice 

Návrat: ve 14:59 nádraží Mnichovice

Vyrážíme do Příbrami prozkoumat muzeum a minerály, spát budeme v  klubovně. 

S sebou: 250,-Kč na vlak a vstup do muzea, průkazku na vlak nebo lítačku, modrý skautský šátek, malý batůžek na svačinu, karimatku, spacák, teplé oblečení, pláštěnku, osobní věci, jídlo na 2 dni (vaření domluvíme na schůzce), termosku s čajem, vodu


(18. 10. 2023, Kormidlo)

♦ Družinová výprava za dobrým skutkem 23.9.2023

Bouřky: sraz 7:30 náměstí Mnichovice, konec 16h tamtéž. S sebou 20 Kč na bus, běžné věci a jídlo na celý den. Pojedou busem do Stuhařova, návrat pěšky. Divizny: sraz 9h u Žižkova dubu, návrat 15:30 náměstí Mnichovice. Pěšky do Struhařova a zpět. Lilie: sraz 8:20 náměstí Mnichovice, návrat 16:20 tamtéž. S sebou 60Kč na bus. Pojedou busem do Ondřejova.
(19. 9. 2023, Kormidlo)

♦ Zahajovací výprava 9. - 10.9.2023

Sraz: v sobotu v 9h u mostku na začátku cyklostezky (roh V Zátiší a Podskalí) Návrat: v neděli v 15:29 h na nádraží Mnichovice Na sebe: modrý skautský šátek (kdo má) S sebou: 100,-Kč na vlak a bus,kroj,spacák,karimatku,věci na spaní a převlečení,jídlo na 2 dni (vařit tentokrát nebudeme),2 litry vody,věci na schůzku - vše do jednoho batohu (nic nenosit v ruce a vše mít pevně připevněno na batohu). Spát budeme pod stanovým přístřeškem.
(5. 9. 2023, Kormidlo)

♦ Schůzka s rodiči nováčků 7.9.2023 v 18:30

V závěru čtvrteční schůzky zveme rodiče našich "nováčků" na krátkou informativní schůzku k následujícímu skautskému roku a programu od 18:30 u rybářské boudy (za Zittovým mlýnem).
(5. 9. 2023, Kormidlo)

♦ Začátek nového skautského roku bude 7.9.2023

V září se poprvé sejdeme ve čtvrtek v 17h u rybářské chaty. 9.-10.9.2023 nás čeká první dvoudenní zahajovací výprava.
(19. 7. 2023, Kormidlo)

Vlčata - 13.oddíl
♦ 27. června místo schůzky Laser Aréna

Poslední červnový čtvrtek už nebude schůzka (chystáme se na tábor). Modrá šestka (kromě Nikolase) ale pojede do Laser Arény (uplatní voucher, který šestka získala za vítězství na krajském kole Závodu vlčat a světlušek). Do Laser arény pojedou tito kluci: Vypalovač, Španěl, Havran, Pepa, Lojza, Vinnetou, Hejkal, Medik, Mazánek, Ninja. Dejte prosím klukům s sebou 130,- Kč. Jednu hru mají zdarma a druhou si dokoupí (když už se tam jede, ať to stojí za to). Sraz ve čtvrtek v 17:00 u husitského kostela (tam co se scházejí světlušky), návrat v cca 19:30.  Máme rezervovanou arénu Starship, ta je max pro 12 hráčů. Pokud 


(24. 6. 2024, Australan)

♦ KOSTÝM NA TÁBOR

Jaký kostým se hodí do světa Fantázie? To je jen na tobě a tvé nekonečné fantazii. 

Jen se raději vyhni marvelovkám, disneyovkám, robotům a podobně. Buď originální!


(30. 5. 2024, Chodí)

♦ Cyklovýprava sobota 1.6.

V sobotu nás čeká výprava na kolech. Sraz 9.00 na náměstí v Mnichovicích u kašny. Návrat 15.00 na stejné místo. Prosím, zkontrolujte klukům kola, aby na sraz dorazili připravení a se základní povinnou výbavou. Funkčnost brzd, namazaný řetěz, funkční přehazovačka, nahuštěné duše (nejen štěstím), reflexní prvky. Se sebou svačina a pití na výlet. Dobré je to zabalit do batůžku na záda, případně do brašen - lépe do batůžku, pro případ technicky náročnějších úseků na trati. Povinná je cyklistická helma.


Zdraví vás,


Šaman


(28. 5. 2024, Šaman)

♦ Krajské kolo závodu vlčat

Vlčata, která jedou tuto sobotu 25.5. na krajské kolo závodu mají sraz 7.20 na náměstí u hasičárny v Mnichovicích. Návrat bude upřesněn během odpoledne přes skupinu, ale předpokládá se kolem 19. hodin. 

S sebou:  Kroj, KPZ, oblečení na závod (je zde nepatrná možnost namočení se, doporučujeme rezervní oblečení), psací potřeba, zápisník, svačina a pití, pár ponožek na hru

Jídlo: Velká svačina + pití, bude zajištěn oběd (řízek + pečivo nebo jiná alternativa dle diet) a pití na stanovištích.

Těším se,


Šaman
(22. 5. 2024, Šaman)

♦ 18.-19. 5. Výprava k zubrům

Sraz: v sobotu 18. 5. v 7:30 v Mnichovicích na nádraží 

Návrat: v neděli 19. 5. v 16:00 na mnichovické nádraží 

S sebou: 150,- Kč, standardní vybavení na schůzku a výpravu plus vybavení na přespání (spacák, karimatka). Spát budeme opět venku pod plachtou. Ve čtvrtek na schůzce se kluci domluví, co si v šestce zamíchají do těstovin k sobotní večeři. Společné jídlo bude sobotní večeře (těstoviny) a nedělní snídaně (ovesná kaše, každý si vezme, co má rád na dochucení). Zbývající jídla (sobotní a nedělní oběd, svačiny) budou z vlastních zásob. Budeme se pohybovat v okolí pastevní rezervace divokých koní, praturů a zubrů a v bývalém vojenském prostoru, čeká nás mnoho dobrodružství. 


(15. 5. 2024, Australan)

♦ Přihlášky na tábor 2024

V neděli 5. května jsme emailem rozeslali přihlášky na letošní tábor. Prosíme o jejich odevzdání a zaplacení poplatku do 10. května. Pokud Vám nic nepřišlo, zkontrolujte prosím spam filtr (přihláška přišla z adresy skautis@skaut.cz). Pokud ani tam přihlášku nenaleznete, ozvěte se. Táboru zdar! 


(5. 5. 2024, Australan)

♦ Výprava 18. 5. - Změna

Naskytla se nám možnost jít pozorovat zubry ve volné přírodě.  Z tohoto důvodu potřebujeme drobnou změnu programu. Výprava plánovaná na sobotu 18. května nebude cyklo, ale dvoudenní. Cyklo výpravu předběžně plánujeme na 1. červen. Podrobnosti připravujeme


(2. 5. 2024, Vichr)

♦ Výprava 4. května

Sraz: 9:00 na Jánském náměstí 

Návrat: 17:00 tamtéž 

S sebou: standardní věci na jednodenní výpravu, jídlo a pití na celý den, něco na oheň na opečení (buřt, jablko se skořicí, co máte rádi). 

Toto bude speciální výprava, pozvaní jsou zájemci o členství v našem oddílu a jejich rodiče. Představíme jim proto naši činnost a trochu se poznáme. Kluci mají připravené vlčácké disciplíny, které budoucím nováčkům představí. Účast je proto velmi žádoucí. Chápeme ale, že je prodloužený víkend a někteří z Vás odjíždějí na delší dobu pryč, to je v pořádku. Ale pokud jste v Mnichovicích, prosím přijďte. 


(1. 5. 2024, Australan)

♦ Schůzka 2. května bude

V mnichovické škole je sice vyhlášené ředitelské volno, ale schůzka vlčat proběhne. Potřebujeme se připravit na sobotní výpravu s nováčky a na krajské kolo Závodu vlčat a světlušek, které proběhne 25. května.


(1. 5. 2024, Australan)

♦ Výprava sv.Jiří 20. 4. 2024

Změna - prosím 30 Kč na vlak.

Sraz - Sobota 20. 4. 2024 v 8:45 na Nádraží v Mnichovicích

Konec - v 17:00 tamtéž

S sebou: Jídlo a pití na celý den, standardní výbavu na výpravu. Elementární síly nám nejsou nakloněny nezapomeňte na pláštěnku. Kuchyňskou výbavu (kdo a co donese se probere na schůzce). Když se nám vše podaří budeme mít odpolední svačinku ve vlastní režiji.


(19. 4. 2024, Vichr)

♦ 13. dubna Závod vlčat a světlušek

Týká se modré a zelené šestky plus Simba a Bushman, kteří doplní odešlé kluky v zelené šestce. Plus dobrovolníci od skautů a skautek. 

Sraz: v sobotu 13. dubna v 7:15 na Jánském náměstí (registrace závodníků začíná v 8:00 a je na ni pouze hodina, tak ať jsme na místě včas) 

Návrat: v sobotu 13. dubna v 19:00 tamtéž 

S sebou: skautský kroj, ke kroji nejlépe kraťasy jednotné barvy (ne příliš strakaté), standardní věci na schůzku, jídlo a pití na celý den. Z povinné výbavy prosím nic nezapomeňte, může to znamenat ztrátu bodů. Kluci si můžou vzít s sebou nějaké sportovní pomůcky či hry (např. Bang), kterými si ukrátí čas ve chvílích, kdy nebudou na trati. 


(12. 4. 2024, Australan)

♦ Výprava proti skřetům aneb Čistý Ladův kraj

Informace k sobotní výpravě jsou uvedeny ve společné části pro středisko.


(5. 4. 2024, Listomil)

♦ Závod vlčat a světlušek 13. 4.

V sobotu 13. dubna se koná okresní kolo Závodu vlčat a světlušek. Z našeho střediska nominujeme šestku Modrou a šestku zelenou. Je důležité, aby kluci mohli v tomto termínu jet, ale je to mimo náš pravidelný rytmus akcí. Rodiče prosím dejte vědět, zda se váš zúčastní (mohou to nahlásit ve čtvrtek na schůzce). 


(4. 4. 2024, Amazonka)

♦ Dvoudenní výprava - doplnění

Na dnešní schůzce jsem si rozdělili potraviny. V sobotu večer se bude vařit společně bramboračka a těstoviny (těstoviny koupíme a bereme my). Pouze jedna šestka se dohodla, že bude dělat samostatně čočku s něčím. Kluci si mají vzít každý 2x mrkev/petržel, 2x brambor, 2x cibule do šestky, česnek do šestky, k těstovinám si každý bere,  co mu bude chutnat. Někdo je bude chtít na sladko, jiný se sýrem nebo boloňskou. Takto se dohodli. V sobotu ráno budeme vařit čaj a ovesné vločky - ingredience si zase každý bere sám za sebe dle svého vkusu (oříšky, kakao, cukr, med, mák, sirup, rozinky, fíky, datle, čerstvé ovoce).  Do šestky prkýnko a 2-3 škrabky.  Litr vody.

Důležité je, aby měl každý na spaní teplé ponožky (pouze na spaní, nebude v nich chodit v sobotu), pohodlné a teplé oblečení (2 vrstvy - teplý rolák,  mikina, tlustější tepláky, čepice), dobrá karimatka, teplý spacák. 

Nezapomenout klasické vybavení na výpravu - uzlovačky (vyvazujeme jimi plachty), šátek, ešus, lžíci, nůž, toaletní potřeby, léky osobní potřeby.

Doporučuji, aby si kluci opravdu vše zabalili sami nebo jen s dopomocí,  aby přesně věděli, co mají a jak si věci sbalit v neděli.

Zdraví,

Šaman


(14. 3. 2024, Šaman)

♦ Dvoudenní výprava 16.-17.3

Tento víkend nás čeká dvoudenní výprava. Nocovat budeme venku, proto doporučuji dobrý spacák a teplé oblečení. 

Sraz: v sobotu 16. 3. v 8:30 na nádraží v Mnichovicích 

Návrat: v neděli 17. 3. v 15:30 tamtéž 

S sebou: 100,- Kč na vlak, běžné věci na schůzku i výpravu, k tomu spacák, karimatka, ešus, lžíce, hrnek, na sebe skautský kroj, jídlo na sobotní i nedělní oběd. Společně si uvaříme sobotní večeři, kluci se ve čtvrtek na schůzce domluví, co si která šestka uvaří a podle toho si vezmou potřebné přísady. Mohou se hodit pracovní rukavice. Vše ať si kluci zabalí do batohu, musejí být schopní si vše sami odnést. S věcmi nepůjdeme daleko. 


(13. 3. 2024, Australan)

♦ MODROHODY

Zveme všechny kluky, holky a jejich rodiče na šampionát v polním vaření zvaný MODROHODY. Více ve střediskové sekci.


(26. 2. 2024, Chodí)

♦ Hladová výprava 10. února

Sraz: v 8:10 na nádraží v Mnichovicích. Pojedeme vlakem v 8:29, proto přijďte raději dříve. Kdo tam v 8:10 nebude, nebude mít jízdenku. 

Návrat: v 17:00 na náměstí 

S sebou: kromě standardní výbavy na schůzku a jednodenní výpravu ještě  20,- Kč na vlak a dostatek pití a svačinu na celý den (vařit nebudeme). Svačinu možná donesou zpátky


(6. 2. 2024, Australan)

♦ Polární výprava v sobotu 20.ledna

Sraz v sobotu 9.00 na vlakové stanici v Mnichovicích. Návrat 16.00 tamtéž. Polární výprava bude bruslící. Kdo má tak si vzít brusle, pevné rukavice a helmu - dáme na parkovišti u nádraží do auta a převezeme k božkovskému rybníku. Vlakem nepojedeme, nádraží je pouze místo srazu. Krom bruslení budeme putovat jako obvykle, proto výbava a výstroj na výpravu stejná. Jídlo a pití na celý den.

Těším se na vás,


Šaman


(17. 1. 2024, Šaman)

♦ Výbava na schůzky

Prosíme o kontrolu stále přítomných věcí v batůžku na schůzku. Neměla by klukům chybět čelovka a uzlovačka se šátkem a uzlovačkou. Také zápisník, kam si mohou doplnit nebo vlepit některá naše sdělení nebo vytištěné texty. Nově bychom chtěli poprosit o doplnění malého tužkového lepidla pro možnost vlepení dodaných vytištěných textíků do zápisníků.

Zdraví,

Šaman


(13. 1. 2024, Šaman)

♦ Tříkrálová sbírka 6. ledna

Informace viz středisková dlaždice.


(2. 1. 2024, Australan)

♦ Sobotní výprava za vánoční hvězdou

Sraz v sobotu 16.12. v 9:30 na náměstí. Závěr výpravy bude v klubovně na Rybárně, kde si uděláme vánoční posezení. Kluci vědí, že by měli mít vyrobený jeden dáreček, který si pak vylosuje někdo jiný. Rozchod bude 16:30, takže vyzvednout je můžete zase na obvyklém místě na mostku u soutoku nebo na náměstí. Se sebou mohou vzít nějaké ovoce a zeleninu na ozdobení stromečku pro lesní zvěř, případně nějaké maškrty pro všechny na posezení v klubovně.


Pěkný advent.


Šaman


(14. 12. 2023, Šaman)

♦ Sobotní výprava 2.12. do země ticha

Sraz na výpravu je 8:35 na stanici vlaku v Mnichovicích. Odjezd 8:59 směr Čerčany. Návrat 17:00 opět vlakem. Možno přistoupit cestou v Senohrabech. Budeme vařit na sněhu, vybavit se lžící,  ešusem a teplým oblečením  - náhradní rukavice, případně ponožky, kdo má, tak návleky na boty. Jídlo do šestek si dohodnete ve čtvrtek na schůzce.

Zdraví,

Šaman


(29. 11. 2023, Šaman)

♦ Výprava do Prahy 17.11.

Tento týden se koná výprava mimořádně v pátek 17. listopadu. U příležitosti státního svátku se vydáme do Prahy. Sraz bude 9:10 na stanici vlaku v Mnichovicích (odjezd 9:27), návrat v 16:00 tamtéž. Na sebe kroj, nebo alespoň vlčácký šátek a oblečení odpovídající příležitosti a cestě do města. Svačinu a pití. Kdo má lítačku a osobní průkaz pro potvrzení věku, ať si vezme se sebou. 40,- Kč na jízdné

Těšíme se na vás.

Šaman


(13. 11. 2023, Šaman)

♦ Bláznivá výprava v sobotu 4.11.

V sobotu se sejdeme na zahradě husitského kostela (Husův sbor) v Mnichovicích (ten na ulici Pražská), v 9.30. čeká nás bláznivá, ale také velmi poučná hra.  Na sobě bláznivé převleky dle libosti a fantazie( domácí výroba se cenní nejvíce). Dále všechny věci jako na výpravu - zejména uzlovačky, šátky a jídlo na den. Budeme vařit čaj, tak hrníček. Konec je plánován 16.00, taktéž u kostela. Na všechny se už teď moc těším!


Šaman


(30. 10. 2023, Šaman)

♦ Podzimní prázdniny

Jen připomínám, že zítra schůzka není. Užijte si podzimní prázdniny.


Šaman


(25. 10. 2023, Šaman)

♦ Sobotní výprava

Jen ještě doplním, ať mají kluci 10 Kč na vlak.


Šaman


(19. 10. 2023, Šaman)

♦ Sobotní výprava 21.10.

Na sobotní výpravu za posledním sluncem se sejdeme v 9:10 na stanici vlaku v Mnichovicích. Pojedeme vlakem 9:29 do Senohrab, proto je možné se připojit i v Senohrabech 9:35 na nádraží. Návrat 16.00 opět na nádraží v Mnichovicích - to už vlakem nepojedeme.  Se sebou věci na výpravu - prosím zkontrolovat, ať mám opravdu vše! Budeme opět dělat oheň a vařit čaj, proto přibalte hrníček a něco na opečení.

Těším se,

Šaman


(17. 10. 2023, Šaman)

♦ Nově na schůzky

Do standardní výbavy na schůzky prosím zařaďte kapesní nůž. Budeme s ním občas pracovat. Je také čas pomalu začít nosit čelovku. 


(5. 10. 2023, Australan)

♦ Sobotní výprava 7.10.

Sraz vlčat na sobotní výpravu je v 9.00 na náměstí v Mnichovicích, návrat bude 16.00 tamtéž. Věci na výpravu, svačinu a možno něco na opékání na ohni.


Zdraví,


Šaman


(4. 10. 2023, Šaman)

♦ Jidlo na výpravě

Plán vaření na víkendové výpravě: 1) Sobotní oběd - Zeleninová polévka. Na schůzce jsme probrali kdo má co přinést. (brambory, mrkev, celer, ...) 2) Sobotní večeře - opékaní na ohni. Podle chuti (buřt, hermelín, ... + pečivo, klidně i bramboru do popela) 3) Nedělní snídaně - Ovesná kaše. Každý ať si nachystá, čím si kaši vylepší (jablko, oříšky, rozinky, atp. ) 4) Nedělní oběd - těstovinový salát. Nakonec budeme vařit i nedělní oběd (v neděli ráno). Jídlo si s sebou ponesou, ať mají ešus i s víkem.
(22. 9. 2023, Australan)

♦ Dvoudenní výprava

Přidávám info k víkendové výprávě S sebou: 200 Kč (vybereme na nádraží), spacák, karimatka, rezervní oblečení, (budeme spát venku pod plachtou, věci osobní hygieny, pláštěnka, ešus, lžíce), hrníček, standartní vybavení na schůzku.Budeme vařit sobotní oběd, večeři a nedělní snídani (co kdo vezme,se domluvíme na čtvrteční schůzce).Ostatni jídla ve vlastní režii. Piti! Vlčata si vše ponesou sama, půjdeme několik kilometrů, takže vše do batohu, popřípadě připevnit na batoh- nic nenosit v ruce prosím!!!
(22. 9. 2023, Australan)

♦ Dvoudenní vyprava

Zdravím a posílám zatím stručně info k výpravě Bude dvoudenní, sraz v 8.30 na nádraží v Mnichovicich. Návrat v neděli 16h tamtéž. Ostatní info doplníme zítra. Všechny zdraví Amazonka
(18. 9. 2023, Amazonka)

♦ Schůzka s rodiči nováčků

Setkání s rodiči nováčků proběhne tento čtvrtek 14.9. v 17.00 u rybárny po zahájení schůzky. Těším se na viděnou. Šaman
(12. 9. 2023, Šaman)

♦ První schůzka a první výprava

Kamarádi! Poprvé se po prázdninách sejdeme ve čtvrtek, jako tradičně v 17.00 na mostku v ulici Podskalí pod Zittovým mlýnem. Kdo chce, může si vzít kroje, aby taky nováčci viděli, jak vypadají vlčata v mundůru.(Prosím jen ti, co si ho stihli od tábora vyprat) Sobotní zahajovací výprava bude tak trochu sváteční. Sejdeme se v 9.00 u Žižkova dubu na Myšlíně v krojích. Návrat plánujeme na stejné místo v 17.00. Se sebou věci na výpravu - viz. menu "Co na výpravy". Těšíme se na vás. Šaman, Australan, Vichr
(6. 9. 2023, Šaman)

Skauti - 5.oddíl
♦ Foto z katamaránů

Podívejte se do galerie, jak jsme pluli spanile pod napjatými plachtami.


(18. 7. 2024, Listomil)

♦ ODJEZD Z TÁBORA!!!

Skauti zdraví rodiče a hlásí, že na Lipně vše v pořádku. 

Z tábora budeme odjíždět v sobotu 20.7. mezi 11-12 hodinou z tradiční zatáčky za Pohorskou vsí.      https://mapy.cz/s/mehukopuvu

Bagáž tam klukům navozíme auty a oni na místo sjedou na kolech a budeme tam na vás čekat na vyzvednutí.

Tady posíláme odkaz na sdílenou tabulku, ve které prosím vyplňte, kdo koho bude odvážet a komu vezete i kola. Skauti něco ví, ale klíčové je, aby jste vy rodiče potvrdili, že počítáte s odvozem kol i skautů a nestalo se, že tam někdo zůstane viset, protože se špatně dohodli. 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ff6q7SF0i8EP2CoM2dk-IAYTZmc_MQEECNiCQ7X3Jn4/edit?usp=sharing

Případně je na tlf Ranger 601 280 281 a to do čtvrtka podvečer, kdy se na tábor vrací rovnou z práce. (16. 7. 2024, Ranger)

♦ V Galerii další foto

Podívejte se na to, jak si plaveme...


(11. 7. 2024, Listomil)

♦ Deště jsme přežili ok!

Milí rodičové, chceme jen napsat, že bouřky zvládáme na jedničku, spacáky suché, pohoda velká! Vaši skauti.


(11. 7. 2024, Listomil)

♦ Foto z tábora

Milí rodičové, první foto z tábora v galerii. Kdo nemá přístup pište Listomilovi, do 24 hod zařídím.


(5. 7. 2024, Listomil)

♦ Zprávy z tábora

Milí rodiče, tábor je v plném proudu, kluci zdraví a užívají si dobrodružství. Připravujeme první fotky do galerie. Během zítřka, či pozítřka je nahrajeme. kdo nemá přístup do galerie, pište Listomilovi mailem co nejdříve.


(3. 7. 2024, Listomil)

♦ Sraz na tábor a důležité info

Sraz na tábořiši v sobotu v zatáčce u silnice jako minule. Skauti od tamtud pokračují na tábořište na kole, bagáž bude odvezena kyvadlovou dopravou.

Čas srazu:  Sobota 29.6. 10:00 - 10.30

Na místě srazu nutno odevzdat: 

Zdravotní způosbilost potvrzený dětským lékařem ne starší dvou let.

Potvrezní o bezinfekčnosti: Potvrzuje rodič písemně těsně před zahájením tábora

Kopie průkazu zdravotní pojišťovny

Léky


(27. 6. 2024, Listomil)

♦ Změna dopravy na tábor

VLAK NEVEZME naše kola, takže musíme dopravu ČD nahradit naší vlastní. 

Domluvte se mezi sebou a nahlašte do středy svému rádci, kdo s kým jede a kdo mu veze kolo. Kdyžtak Listomil je schopen vzít ještě jednoho člověka s kolem.

odjezd v sobotu ráno


(24. 6. 2024, Listomil)

♦ Stavěčka

Ahoj, čká nás stavěčka našeho tábora. Pevně věřím, že jste si již rozdělili do aut jedoucích rodičů. Odjezd sobota brzy ráno. Koho poveze vedení, počítejte s odjezdem kolem 6té hodiny ranní.

Věci jako na dvoudenní výpravu, celty, sekyru, kladivo případně pilu, pracovní rukavice. Budete si stavět podsady, abyste měli na táboře kde žít. Jídlo na dva dny. Hromadně nevaříme, kromě čaje. Ohřát pokrm lze, vezmete-li si kotlík. Počítejte s možným chladnějším počasím. Udělámi si to tam krásné!!!

W.


(19. 6. 2024, Walker)

♦ Čt 20.6. - Neočekávaný dýchánek

co bude: hostina, vyprávění, film, čtení na téma Hobit

kdy a kde: 17.00 - 21.00 u Listomilů

s sebou: Hrníček + Upolínův zápisník, modrý život, denník(4. 6. 2024, Listomil)

♦ Závěrečná výprava na kolech So/Ne

POZOR - JEDNODENKA! CYKLO!

So 1.6. sraz v 9.00  na náměstí  -> návrat mezi 19 a 23 hod na nádraží (napíšeme mobilem)

s sebou: Kolo , pláštěnka, pochopitelně jídlo a KROJj! Jedeme na kole do Prosečnice. Bude pršet.

trasa je krátká a bezpečná, vyhneme se provozu: https://mapy.cz/s/lukufufobe


(31. 5. 2024, Listomil)

♦ Oddílovka 30.5. čt

Bratři vezměte si:

- upolínovy zápisníky

- všechny modré životy, co jste od září vyplnili

- odborky

- kdo nemá zkontrolované kolo, tak ukázat kolo


(27. 5. 2024, Listomil)

♦ Pouť k Hvězdné hoře

Milý bratři,

zvu vás na velkolepou výpravu na místa námi ještě nenavštívená. Ocení ji zejména ortodoxní milovníci pěší turistiky.

Sraz - 18.5. v 8:30 Mni. nám.

Návrat - 19.5. v 17:57 Mni. žel. st.

S sebou: 200 kč , spaní, oděvy, atp.

Vaření: Možná bude stále platný zákaz ohňů, tak se budeme muset zřejmě uskrovnit a jíst ze studených zásob. To si ale povíme ve čtvrtek.

Na hojnou účast se za vůdstvo těší

Walker tak řečený chrabrý


(13. 5. 2024, Walker)

♦ Pá 3.5 - Ne 5.5 - Toulání po Brdech

sraz: pátek 15.45 vlak (15:57 odjezd)  - návrat: neděle cca 14.00 vlak

co s sebou: 100 Kč, spacák, celtu, karimatku, pánvičku/ešus/kotlík, plecháček a hromadu dobrého jídla (2x vaření) v batohu (slaninu, fazole, vepřové maso, dobré koření......)

co náš čeká:  Teplo ale deštivo. Zvu vás na toulky krajinou zadních Brd, zvu vás na dvě noci plné povídání a zpívání, uvidíme úžasný útvar Fabiánovo lože a spoustu dalších koutů. Zvu vás tam, kde nebe je vysoké a modré a kde oblaka bílá rychleji než kde jinde plují. Klikni SEM.(1. 5. 2024, Listomil)

♦ 2.května - Oddílovka - bicyklovka

Oddílovka 2. května zahrnuje i cyklo - kontrolu. Prosím vezměte si s sebou kola, abychom se mohli podívat, v jakém jsou stavu a co je třeba doplnit, případně, komu kolo pomoci sehnat. Kdo kolo nemá, příjde pěšky, to je jasné.


(26. 4. 2024, Listomil)

♦ Výprava Sv. Jiří

Bratři milí ve spolek, čeká nás letošní druhá koedukovaná výprava. Budou udělovány speciální body družinám za gentelmanství a dvornost, tak pozor.

Sraz - sobota 20.4.2024 v 8:30 Mni. nám. 

Rozchod - neděle 21.4.2024 cca 15:00 Mni. nám.

S sebou: Vaření, spaní, oblečení, osobní věci. Lze čekat déšť. Śátek.

Jídlo: Vaření sobotní večeře po družinách. Smluvte se na schůzce. Ostatní jídla studená s sebou. Voda nedaleko.

Peníze: Vezměte si každý 50 Kč.

Za kolektiv vůdců se na vás těší 

Walker


(15. 4. 2024, Walker)

♦ Výprava proti skřetům aneb Čistý Ladův kraj

Informace k sobotní výpravě jsou uvedeny ve společné části pro středisko.


(5. 4. 2024, Listomil)

♦ Oddílovka na zelený čtvrtek odpadá

Milí braši, krásné Velikonoce!


(21. 3. 2024, Listomil)

♦ So 16/3 Manévry !!!

sraz: 8.30 u klubovny

návrat: mezi 16-18 u Listomilů (podle toho, jak kdo půjde rychle)

co nás čeká: Ráno družiny otevřou obálky se zadáním a vyrazí na cestu nečekanou...

s sebou: osobní věci na jeden den, studené jídlo, lahev s pitím,100 kč pro všechny případy, zápisník doplněný všemi druhy šifer a signalizace

každá družina: 2x mobil, 1x celta, 1x lékárnička (upřesníme na schůzce)

těší se Listomil


(13. 3. 2024, Listomil)

♦ MODROHODY

Zveme všechny kluky, holky a jejich rodiče na šampionát v polním vaření zvaný MODROHODY. Více ve střediskové sekci.


(26. 2. 2024, Chodí)

♦ Hladová výprava

Hladová výprava “V dávných časech, kdy hlad se stával nelítostným vládcem nad zemí, žily tři kmeny v oblasti nazývané Říční údolí. Každý kmen měl svého náčelníka, který vedl svůj lid s moudrostí a sílou. Ale když se nad údolím snesl hlad, stal se každý den bojem o přežití.” 

Sraz - sobota 10. února 8:01

Návrat - cca 17:00 Masarykovo náměstí, Mnichovice 

Není čas ztrácet čas.. 

Zatím!

POZOR MÍSTA SRAZU V PŘÍSPĚVKU NÍŽE


(6. 2. 2024, Walker)

♦ Hladová výprava -místa srazu

Orli - křížení ulic Za Farou x Fričova 

Vlci - křížení ulic V Zátiší x Podskalí 

Sobi - Parkoviště Nádražní, za Mnichovickou krčmou /


(6. 2. 2024, Walker)

♦ Výprava polární

Bratři moji milí,

dlouho jsme si nevyšli a ani tentokráte se netěšte na prošlapané cesty. Uzříme námi dosud nevídané háje a luhy. Prospektorská cesta bude dlouhá šest mil.

Sraz: So. 20.1.2024 8:30 Mn. náměstí

Návrat: So. 20.1.2024 17:37 Mn. vlaková stanice

S sebou: Oděvy a obuv odpovídající polární výpravě. Svačinu, pití, vodu i na vaření, potřeby na vaření. Družinové vaření středního charakteru Max 1,5hod. Musíme si i najít místo, kde sobě uvařiti. Nevařte věci s potřebou hektolitrů vody.  100 kč na dostavník. Každá družina pěknou hru a každý skautík šátek. Termosku s horkým čajem na této výpravě jako když najdeš.

Walkerovu heslu výpravy "Chůze hřeje tělo i duši ". Třikrát nazdar.


(16. 1. 2024, Walker)

♦ Foglarovské riskuj se posouvá na

Foglarovská družinová výzva přečíst Dobrodružství v zemi nikoho se posouvá na čtvrtek 18.1.  Využijte toho a přečtěte to všichni.


(3. 1. 2024, Listomil)

♦ Tříkrálová sbírka 6. ledna

Informace viz středisková dlaždice.


(2. 1. 2024, Australan)

♦ Výprava za vánočním světlem

Bratři,

nechť srocení naše pokojné a mírné na Sv. Adélu na stanici nádražní koná se. Přijďte bratři v 10:15. Pojedeme do Říčan ,pročež možnost přistoupení do vlaku nezavrhuje se. Mějte šat přiměřený, na pokrmu v družinách smluvte se, dary  a myrhu nezapomeňte. Měšec sty zlaťáky naplňte. Věci kuchyňské a osobní při sobě mějte. S boží milostí bychom se měli na náměstí v Mnichovicích kolem 19té hodiny navrátiti.

S bratrskou láskou

Walker

PS: Kdo sobě krk šátkem neozdobí, hněvu strašného dočká se.


(12. 12. 2023, Walker)

♦ Vánoční nadílka

Drazí bratři,

zítra zapálíme druhou svíčku na adventním věnci, jež nám připomene blížící se Vánoce. Na naši poslední letošní výpravu příští sobotu proto připravte pro jednoho svého bratra dárek, od srdce a vlastní rukou vyrobený. Obdarovaného jako každý rok určí náhoda. Výprava bude oznámena jako tradičně v úterý.

Tak pravil Walker


(9. 12. 2023, Walker)

♦ Pátrací výprava

Nazdar Bratři,

musíme se naléhavě vydat po stopách ukrytého dědictví jednoho starého skauta. Sraz: Sobota 2.12.2023 v 9:05 na nádr. v Mni. Nestihneme vařit, budeme pátrat, jídlo na celý den s sebou. Odpoledné se o něco teplého k pití postaráme. Dobrá obuv, zápisníky, oděvy dle počasí, osobní věci, bystrou mysl, nadšení. Na pátrání nám bohatě vystačí Kč 100. Návrat odpoledne mezi 17-18 hod na místo srazu. Jestli hádanku nevyluštíme, je s dědictvým amen. 

Spoléhám na vás

Váš neohrožený skautský vůdce

Walker(28. 11. 2023, Walker)

♦ čtvrtční oddílovka

Zdar braši podruhé,

čtvrteční oddílovka tentokráte nebude, protože v pátek ráno vyrážíme na tři dny na výpravu. Takže čas můžete využít na přípravu a zajištění potřebného viz. předchozí zpráva. 

Prosím, tentokráte abyste nejpozději ve středu večer potvrdili účast na výpravě. 

Díky Ranger


(12. 11. 2023, Ranger)

♦ Sametová výprava

Zdar braši, čeká nás Výprava sametová. Se skautkami jedeme na základnu Měsíční údolí u Vlašimi.

Sraz v pátek 17.11. v 9:30 nádraží Mnichovice a Návrat tamtéž v neděli 19.11. ve 12:57

S sebou:

- 250,- Kč (ubytování, vlak)

- spíme a vaříme na základně, takže jen spacák a karimatku, ešus,hrnek. 

- Krom povinné výbavy, kroj, svíčku (aby šla vzít do ruky), svazek klíčů.

 - jídlo a pití na pátek (vaříme až večeři), dle chuti trvanlivé svačiny, trvanlivý salám/plátkový sýr (balený) a přísady do kaše. 

na společné vaření 

- každý skaut - 10 středně velkých brambor, 1 cibuli, 1 malý rajčatový protlak, 1/2 chleba

- každá družina - 1 máslo, hlavičku česneku, 2 pytlíky vloček, pytlík rýže (ve varném sáčku)

Na všechny se těší Ranger, Chodí a Kormidlo

 


(12. 11. 2023, Ranger)

♦ Výzva II

Výzva číslo II

bratři skauti, další možnost předvést svá srdce bojovníků. Do příští oddílovky nechť má každý nejen vybranou, ale i promyšlenou odborku, k jejímuž splnění plane touhou se upsat. Promyslete, kdo by mohl být patronem vaší odborky. Vybírejte zde: https://odborky.skaut.cz/seznam-odborek/

Think big.

Walker


(3. 11. 2023, Walker)

♦ Čelovky s sebou

Zdar braši, na dnešní schůzku nezapomeňte s sebou nabitou čelovku. Už se totiž brzo stmívá. Ranger


(2. 11. 2023, Ranger)

♦ Bláznivá výprava So 4.11.

Tato výprava bude zvláštní tím, že vůdcové budou na brigádě v Novohradkách, rádcové na rádcovském srazu a obyčejní smrtelníci budou bláznit na střediskové výpravě. :-D

Sraz: v 9:30 u Husitského kostela

sebou: věci na jednodenní výpravu, jídlo, pití, plecháček na čaj.

Nezapomeňte na sebe bláznivý kostým (fantazii a tvořivosti se meze nekladou)!

Konec: v 16:00 také u Husitského kostela


(1. 11. 2023, Listomil)

♦ další 2 výpravy v galerii

Račte se pokochat...


(29. 10. 2023, Listomil)

♦ Aktuálně k sobotní výpravě:

- vezměte si s sebou ještě KROJ.

- změna počasí, bude teplo!


(20. 10. 2023, Listomil)

♦ Foto v galerii

Milí bratři, v galerii jsou nové fotky, a zítra přibudou další.


(19. 10. 2023, Listomil)

♦ Vyprava za podzimní sluncem

Bratři,

Sejděme se v sobotu 21.10 v 8:10 na nádraží v Mnichovicích. Tento brzký sraz nám vynahradí kouzelná krajina brdská, zalitá odpoledním sluncem. 

S Sebou: Kč 200,- / Dobrou náladu / Připravené družinové hry / Vybavení na táboření a vaření / Každá družina jeden znamenitý recept na večeři. 

Počítejte s možností deště, teplo asi moc nebude. S rodiči se opět shledáte v ne. v 16:59 na nádraží v Mnichovicích.

Těším se na Vás celým svým srdcem!

W.


(17. 10. 2023, Walker)

♦ Bojovníkův Krok

Ahoj Bratři,  připravte si na příští schůzku krátké povídání o nejoblíbenější knize, kohokoliv, koho jste se tázali. A kdo toužíte získat první bojovníkův krok, knihu přečtěte. Věřím, že se Vám bude alespoň jedna hodně líbit. Na příští družinovce si také prosím zrobte své znaky na vlaječky na mapu bojovníka. 

S úctou váš W.


(10. 10. 2023, Walker)

♦ Výprava 6-7.říjen Pá + So

Netradičně vyrazíme už v pátek a vrátíme se v sobotu.

Sraz: Pá 16:15 Mnichovice nádraží směr Praha

Návrat: So 18:00 Mnichovice nádraží

Kam: Dánsko na Brdech (tábořiště nad Řevnicemi)

S sebou: celtu, spacák, karimatku, ešus, lžíci, jídlo, 1l vody (je tam studánka)


(3. 10. 2023, Listomil)

♦ Tento týden není schůzka

27-30/9  jsou prázdniny a tak nebudou družinovky. Pokud se ale dohodnete, můžete si udělat družinovku "tajně".


(24. 9. 2023, Listomil)

♦ Indiánská výprava

Ya'at'eeh bratři, čeká nás daleká pouť rodnou prérií. Sraz: Mnich.nám,23.9.2023,10:00. Návrat 24.9.23 kolem 16té hod. tamtéž. S sebou: Osobní věci a talismany, pevné mokasíny,celty, přikrývky, trochu zlata na dostavník, pánve, kotle, skalpovací nože, pokrmy jako na každou pouť, večer vzplanou ohně a po kmenech se bude smažiti a vařiti. Howgh. Náčelník
(22. 9. 2023, Walker)

♦ Zahajovací výprava 9. -10. 9.

Bratři, sraz: 9.9.23 - 9:30 Mnich. žel st. Návrat 10.9.23 - 15:57 Mnich. žel. st. S sebou: Kroj,osobní věci, přiměř. oděv a obuv, karmiatku, celtu, spacák, jídelní a kuch. potřeby a nádobí, vodu na 3/4 dne, studený oběd a svačinu, jídlo na neděli. V neděli nevaříme. V sobotu budeme družinově vařit, takže na družinu kotlíky a další potřeby. Na pokrmu a nákupu ingrediencí se uraďte na čtvrteční schůzce. Na sobotní vaření bude dost času, takže polotovary nejsou vítány. Vaříme - neohříváme. W
(6. 9. 2023, Walker)

♦ Zahajovací shůzka 7.9.

zahajovací shůzka se bude konat u naší klubovny od 17:00 a potrvá do 18:30. Od 18:30 bude následovat oddílová rada.
(1. 9. 2023, Walker)

♦ Schůzka s rodiči

Ve středu 6.9. od 19.15 srdečně zveme všechny rodiče našich skautů na společné setkání před zahájením dalšího skautského roku. Na setkání se budeme těšit v naší romantické klubovně.
(5. 9. 2023, Listomil)

♦ Odjezd z tábora 22/7

Milí rodiče, opět společně odvezeme děti s bágly z místa Uhliště: https://mapy.cz/s/pekacanofu Přivezeme tam všem zavazadla a přivedeme tam skauty mezi 10-11 hod. Prosím napište se všichni, kdo pojedete, do dokumentu https://docs.google.com/spreadsheets/d/17ijJDu_L7FQ2goc7qqXCgh7SWv8yb7UmqSJwBadnXfA/edit#gid=1710886364 na první list "Svoz skautů z tábora". A ostatní, kdo nepřijedou, prosím si zapište děti do připravených vozidel. V případě problému, nejasností, pište SMS, budu vyřizovat, jak to půjde.
(18. 7. 2023, Listomil)

♦ Nové fotky v galerii

Přidali jsme druhou várku.
(17. 7. 2023, Listomil)

♦ Odjezd skautů

Odjíždíme v sobotu 22.7.mezi 10-12 hod. Do úterka zveřejníme dokument na sdílení aut.
(17. 7. 2023, Listomil)

♦ Konečně fotky z tábora!

V galerii jsou jen pro vás. Kdo nemá přístup do galerie, napište Listomilovi: skauti@skaut-mnichovice.cz.
(12. 7. 2023, Listomil)

♦ Zprávy z tábora

Milí rodiče, tábor stojí, všichni skauti jsou v nejlepším pořádku a počasí nám letos přeje. Plníme zkoušky, vyrábíme indiánské předměty a užíváme si to. Na fotky prosím ještě několik dní počkejte, Listomil, který to dává na web, je nyní po zubním chirurgickém zákroku doma. Jak dorazí, nahází fotky, které děláme, na web. Díky za pochopení, Walker, Ranger, Listomil
(5. 7. 2023, Listomil)

♦ Odjezd na tábor

Byly přidány informace o Adrese tábora a odjezdu/příjezdu na tábor do sekce "Celé Středisko"
(29. 6. 2023, Amazonka)

♦ Co zabalit na tábor

Milí rodiče, vlevo v menu přibylo "Co na tábor?", tam nalezenete seznam, jak zabalit. V tuto chvíli tam visí seznam pro skauty, ale je doplňený o poznámky, jak asi budou balit ostatní oddíly. Do pondělí určitě dodáme i seznamy pro ostatní.
(23. 6. 2023, Listomil)

♦ Přípravka 24.-25.6. UPDATE

Odjezd členů: sobota 7.00 svatojánské nám. Rozpis: prosím dopište se do webového excelu viz oznámení pro středisko, ať víme, kdo jede a zda se vejdeme - RYCHLE! Návrat: neděle 15-18 hod S sebou: sekeru, kladivo, kleště, pilu (kdo má), celtu, spacák, karimatku, jídlo na dva dny (typu obložený chleba, nebude čas vařit, leda čaj). 3 litry vody.
(20. 6. 2023, Listomil)

♦ Závěrečná výprava 10.-11.6.

Bratři, Sraz: 10. června 9:15 nádr. Mni. Návrat: 11. června 14-16 hod nádr. Mni. S sebou: kroj, peníze na dopravu, 100 kč, osobní věci, celty, spacáky, karimatky atp. Vařit se bude družinově. Na surovninách a pokrmech se dohodněte na čtvrteční schůzce. Čeká nás přenádherný pochod, hry, táboření a závěrečný oheň.
(5. 6. 2023, Walker)

♦ Výprava do ztraceného města

Na společnou dvoudenní výpravu s vlčaty 27.-28.5. Sraz: v So v 10 hodin v Mnichovicích na náměstí Návrat: v Ne krátce po poledni. Program: autobusem (10:15) se přesuneme do Struhařova, kde u hřiště výpravu zahájíme a vnoříme se do přilehlých bučin. Přespíme na tábořišti (pitná voda v dosahu). V neděli po vydatné snídani se vydáme zpět do Struhařova, kde výpravu u hřiště zakončíme Přesný čas upřesníme. Vaříme večeři a snídani a tentokráte společně i s vlčaty. Zásoby upřesníme na čtvrteční schůzce. Ranger
(22. 5. 2023, Listomil)

♦ Výprava do zapomenutých krajů 13.5.2023

Bratři, vydáme se do zapomenutých krajů našeho blízkého okolí. Sejděme se v 8:30 na náměstí v Mnichovicích odkud zamíříme do Ondřejova. S sebou: oběd na první den, potraviny, potřeby a suroviny na 2x vaření ve družinách. Budeme vařit, ne ohřívat polotovary. Nápaditost jídel bude posouzena komisí. Potřeby na spaní, celty, vodu alespoň 1,5l, osobní věci. Návrat na náměstí v neděli kolem 16:00. Hru na medicínskou praxi Yndián a Sherlock.
(9. 5. 2023, Walker)

♦ Fotky v galerii

Prohlédněte si foto z trojdenky..
(3. 5. 2023, Listomil)

♦ Družinovky orlů/vlků odpadají

3.5. družinovka sobů se normálně koná 4.5. družinovky orlů a vlků odpadají, protože souběžně probíhá schůzka rádcovských kurzů u nás v klubovně
(1. 5. 2023, Listomil)

♦ 29.4.-1.5. Svatojiřská výprava

odjezd: sobota 8.40 příjezd: pondělí 14-15 dle vlaku, který stihneme s sebou: celtu, spacák, ešus, O.V., karimatku, jídlo na 3 dny, 1.5l vody, šátek, kroj plán: Snová výprava na Brdy, první den půjdeme na tábořiště,druhý den hrát hry a tábořit, a v pondělí se jen zabalíme a půjdeme na vlak. jídlo: - so: na celý den svačiny, večer možno vařit - ne: ráno vločky+ořechy/rozinky (1pytel/dru), poledne fazole (špek,cibuli, koření, uzeninu, chléb), večeře studená - po: ráno vločky(další pytel), poledne studené
(27. 4. 2023, Listomil)

♦ 15.dubna výprava proti skřetům

Jdeme na skřety! Info viz střediskový rámeček.
(12. 4. 2023, Listomil)

♦ Velikonoční prázdiny

- V týdnu 3-9.dubna máme prázdniny a akce neprobíhají. - V týdnu od 10. dubna bude oddílovka.
(3. 4. 2023, Listomil)

♦ 25.březen so - Rozmotaná výprava

Sraz: 09:15 na nádraží (VLAK směr Praha) Návrat: okolo 16.30 pěšky S sebou: vaření dle dohody na schůzce, OV Co nás čeká: Parádní bitka, napínavá lesní hra o značky a samozřejmě oběd na pánvičce... Trasa: Za Vyžlovským rybníkem se ponoříme do bučin a půjdeme starou tradiční oddílovou cestou přes Struhařov do Mnichovic.
(21. 3. 2023, Listomil)

♦ Výprava s rodiči 11. března

Srdečně zveme všechny rodiče. Sraz: 10:00 na parkovišti u Voděradského rybníka, Černé Voděrady (https://mapy.cz/s/kapebofuze). Odcházet budeme v 10:15, až dorazí osazenstvo od autobusu. Doprava: vlastními auty (prosím domluvte se na sdílení), nebo autobusem č. 685, odjezd 9:43 z náměstí Mnichovice, příjezd 10:01 Černé Voděrady, ObÚ Návrat: kolem 17:30 k Voděradskému rybníku, kdo se nevleze do aut, pojede busem 18:25. S sebou: běžné věci na celodenní výpravu, jídlo a pití na celý den. Vařit nebudeme.
(7. 3. 2023, Australan)

♦ 25.2 Výprava

Sraz: 9.30 na náměstí (bus 9:43 do Č. Voděrad) Návrat: přibližně 17.00 tamtéž (po svých) S sebou: vaříme, čili na družinu kotlík či pánev, suroviny a všechny potřebné přísady a potřeby na družinový pokrm. Voda, nebo teplý čaj, co kdo rád. Pravděpodbně se setkáme s deštěm tak se vybavte aby Vás nepřekvapil! Program na skautskou praxi = Indián Zábavná pohybová hra = Lovec
(21. 2. 2023, Walker)

♦ Tento týden Oddílovka!

Tento týden oddílovka, program pomáhají připravit: Gepard & Panda.
(21. 2. 2023, Listomil)

♦ Dnes družinovka Sobů odpadá!

Rádci a podrádci nemohou dorazit, rušíme.
(8. 2. 2023, Listomil)

♦ 4.2. so - Hladová výprava

sraz: 9.30 na náměstí (bus v 9:45 do Zvánovic) návrat: přibližně 17.00 tamtéž (pěšky) s sebou: vaříme, takže na družinu fazole v konzervě, špek, cibule, koření + pečivo. Na družinu panev (možná poklička od kotlíku). Pití standardně + doporučuji teplý čaj, ale předpověď je nad nulou, Ranger
(31. 1. 2023, Listomil)

♦ Fotky z polárky v galerii

Potěšte své zraky fotkami z výpravy vpravdě polární!
(23. 1. 2023, Listomil)

♦ 21.1. so - Polární výprava

sraz: 10.00 na náměstí (bus na Bučiny) návrat: přibližně 17.00 tamtéž (pěšky) s sebou: jídlo, pití jako vždy a navíc Hrnek + na družínu kotlík na čaj
(17. 1. 2023, Listomil)

♦ 19.1. čt - oddílovka a rada

Pozor oddílová rada bude 18,50-19.15. Oddílovka klasicky od 17.00 u klubovny.
(17. 1. 2023, Listomil)

♦ Začínáme oddílovkou

V 17.00 u skautské klubovny začínáme oddílovkou. Moc se na Vás těšíme. Listomil
(3. 1. 2023, Listomil)

♦ Fotky na webu

Snímky z poslední výpravy si užijte v galerii!
(28. 12. 2022, Listomil)

♦ 17. prosince Výprava za vánoční hvězdou

sraz: 9:45 Nádraží Mnichovice návrat: cca 16.30 tamtéž /podle rychlosti chůze/ specialita: s sebou 1x ručně vyrobený dárek (obrázek, vyřezaná soška z kůry, náhrdelník ze zubů tygra, památeční placka ze dřeva apod....) s sebou: kotlík a voda na čaj pro družinu (domluvte se), dále samozřejmě vše včetně jídla jako na každou jednodenní výpravu. plán: Čeká nás podle všeho krásná túra zasněženými lesy a rozdělávání ohně na sněhu.
(15. 12. 2022, Listomil)

♦ 15. prosince skautské vánoční setkání

15. prosince v čase schůzky (17:00-19:00) proběhne vánoční setkání v husitském kostele. Srdečně zveme všechny současné i dřívější členy oddílu i jejich rodiče. Kromě běžných věcí na schůzku si přineste vlastní hrníček a svůj skautský zápisník, příp. družinovou kroniku. Udělá nám radost, když přinesete trochu cukroví nebo jiné malé občerstvení. Pokud máte skautský kroj, oblečte si ho na sebe.
(10. 12. 2022, Australan)

♦ Výprava 3.prosince - Klubovna dokončení

UPDATE: ešus + lžíci s sebou (Rangerova polívka) Pracujeme na dokončení klubovny. Minulou sobotu jsme úspěšně dokončili opláštění. Nyní nás čeká zapojení kamen a obití vnitřku a zabydlení. Bude to kus práce a hromada zábavy. Sraz: So 9.30 u klubovny Konec: 16.00 tamtéž S sebou: osobní věci, jídlo, termosku s čajem a pracovní náčiní (kladivo, kleště) Následující čtvrtek pak bude 1. historické posezení u kamen v klubovně. Další výprava už bude do hlubokých hvozdů...
(2. 12. 2022, Listomil)

♦ Tento týden družinovky

Ve středu a čtvrtek jsou družinovky. Sledujte web, možná upravíme čas.
(29. 11. 2022, Listomil)

♦ BRIGÁDA - So 26.listopadu

Kdo z rodičů by mohl pomoci se složitějšími pracemi na klubovně tuto sobotu, pošlete e-mail. Zkusíme poskládat team, dopoledne jedna parta, odpoledne druhá. Musíme: - udělat zalištování střechy - nastěhovat kamna, zalícovat komín - přehodit střešní krytinu Práce je vhodná pro dospělé, ideálně se svými nástroji. Není tam elektřina. Pily, sekery, kladiva, kleště vítány.
(23. 11. 2022, Listomil)

♦ Oddílovka 24.listopadu

sraz: 17.00 u klubovny a hned odjíždíme od klubovny busem Nesmíte přijít pozdě, bus jede v 17.06, čeká nás dobrodružná cesta noční krajinou.... Těší se Walker, Ranger a Listomil.
(23. 11. 2022, Listomil)

♦ Změna! Bláznivá v. 19.listopadu

Kvůli mrazu měníme program: Dopoledne: přehlídka masek Odpoledne: zpívanda u Boryše Sraz: 9.30 na náměstí Konec: 15.00 u fotbal hřiště S sebou: zpěvníky, hrnek na čaj, ešus na pol. Na sebe: maska Jídlo: 30 Kč na horkou polívku (vaříme my), lžice, ešus + svačina
(17. 11. 2022, Listomil)

♦ Oddílovka 17.listopadu nebude

Ve svátek odpadá oddílovka.
(11. 11. 2022, Listomil)

♦ Oddílovka 10.listopadu - kladivko...

Tento týden je oddílovka a zkusíme vylepšit klubovnu. Vezměte si s sebou: - kladivo - kleště - pilku/pilu - rukavice a samozřejmě i osobní věci, budeme číst zápisníky!
(9. 11. 2022, Listomil)

♦ Oddílovka 3.11. - POZOR Velká hra !

sraz: 17.00 před Katolickým kostelem na náměstí konec: 19.15 tamtéž s sebou: vše jako na oddílovku, ale hlavně dobrou baterku (nebo dvě), šifrovací pomůcky a hodně koulí v dobrém stavu! Stínadla vás čekají....
(2. 11. 2022, Listomil)

♦ Rádcovská výprava INFO:

účast: pouze rádci a podrádci sraz: So 9.00 nádraží Mnichovice návrat: Ne 15.45 nádraží Mnichovice s sebou: 150,-Kč, osobní věci, celtu/stan, teplý spacák, ešus/pánvičku+lžíci+hrnek, čepici, teplé ponožky na sebe: teplé oblečení, nepromokavé boty jídlo: 1,5 l vody, studené jídlo na 2 dny, večer bude horká polévka, kterou uvaří vedení, ráno bude horký čaj rádci 5. oddílu: kotlík per družina
(1. 11. 2022, Listomil)

♦ 5.listopadu so+ne jen pro rádce a podrádc

Rádcovská výprava 5.+6.listopadu je jen pro rádce a podrádce skautů a skautek. Ostatní mají volno.
(24. 10. 2022, Listomil)

♦ Prázdniny - schůzky nejsou

Družinovky v tomto týdnu zrušeny z důvodu prázdnin. Hezké prázdniny přeje vedení sk.
(24. 10. 2022, Listomil)

♦ 22.- 23.10 - POZOR ZMĚNA

JE JEDNODENNÍ VÝPRAVA v So sraz: 9:00 na Náměstí (v Mnichovicích) návrat: cca 17:00 tamtéž Vysvětlení: Listomil slehl, Ranger bojuje s nachlazením, funguje jen Walker S sebou: osobní věci + ešus, lžíci,jídlo a svačinu (bude guláš na zahradě u Walkera)
(21. 10. 2022, Listomil)

♦ Schůzka 20. 10. společná s vlčaty

Sraz i konec NA PODHORKÁCH. Budeme společně s vlčaty vyrábět budky a krmítka pro ptáky. Pokud můžete, přineste s sebou malé kladívko.
(18. 10. 2022, Listomil)

♦ 8. října so - Podzimní výprava

Sraz: 8:15 na náměstí na Bus zastávce Návrat: 17:15 tamtéž (příp. možný samostatný odchod v 17:00 z Farské louky) S sebou: běžné věci na výpravu, jídlo a pití na celý den (vařit nebudeme), materiál na výrobu draka (cca 1m pečícího papíru, špejle, lepidlo, dlouhý tenký provázek, nůžky).
(5. 10. 2022, Listomil)

♦ Čt sraz v 17.00 u Husitského kostela v pracovním

Skauti mají výjimečně oddílovou schůzku u Husitského kostela, kam jsme dříve chodili. Pomůžeme tam s prací na zahradě. Prosím vezměte si pracovní věci a hlavně rukavice.
(5. 10. 2022, Listomil)

♦ Foto na webu

Snímky z výpravy Indiánské léto jsou v galerii.
(25. 9. 2022, Listomil)

♦ Dvoudenka Indiánské léto

Sraz: So 8.00 nádraží Mnichovice Návrat: Ne 15.43 nádraží Mnichovice Vaření: s sebou ešus nebo pánvičku a něco dobrého na usmažení/uvaření, žádné polotovary!!! Cíl: Pojedeme tradičně do Řevnic užít si náheru skal, cesta bude krátká (so 3km, ne 5km) Počasí: nakonec se předpověď vylepšila,ale i přes to,vše zabalte do igelitu, dobré boty a vlněné ponožky výhodou. Batoh: je to velké převýšení, každý svetr navíc je zabiják.
(23. 9. 2022, Listomil)

♦ Poděkování sekáčovi

Velké poděkování tátovi Ondry, našeho nováčka, za úžasnou seč. Ještě tam sice je něco na dosekání, co nešlo bubnovkou, ale to už se určitě zvládně. Za celý oddíl DÍKY.
(19. 9. 2022, Listomil)

♦ Výprava Pá + So 9-10.září

V pátek večer vyrazíme na zahajovací výpravu s přespáním: sraz: Pátek v 16:30 vlak nádraží Mnichovice návrat: Sobota v 16:14 vlak nádraží Mnichovice s sebou: celtu, karimatku, spacák, kroj, 100kč na dopravu, 2l vody, ešus, jídlo, a samozřejmě OV.
(6. 9. 2022, Listomil)

♦ zahajovací schůzka oddílu čt 8/9

8. září od 17.00 proběhne zahajovací schůzka v naší klubovně na louce pod lanovkou. CELTY: kdo ještě nemá celtu, dostane celtu
(6. 9. 2022, Listomil)

♦ Schůzka s rodiči út 6/9 od 19.15

Milí rodiče, zveme Vás k naší klubovně na louce pod sjezdovkou na schůzku k tomuto skautskému roku. Máme v plánu spoustu zajímavých věcí a důležité krátké podvídání, těšíme se na Vás v úterý 6.září od 19.15. (to se stihne i po školních schůzkách, taky tam jdeme :-D ).
(5. 9. 2022, Listomil)

♦ Progam 2022/23 zveřejněn

Klikněte vlevo na záložku PROGRAM.
(10. 8. 2022, Listomil)

♦ Progam 2022/23 zveřejněn

Klikněte vlevo na záložku PROGRAM.
(10. 8. 2022, Listomil)

♦ Mosty přes Jarugu

Poslední zářijový víkend (23. - 25. září) proběhne na Orlovech velká bojová hra Mosty přes Jarugu. Hra je určena oddílům skautů a skautek. Více informací najdete na webu akce (https://mostypresjarugu.cz/) a související facebookové události. Tuto akci nepořádá naše středisko, účast je dobrovolná, členové oddílu se musí sami dohodnout, kdo, s kým a jak pojede.
(21. 7. 2022, Australan)

♦ Odjezd z tábora ve 12.00 v SO

Milí rodičové, v sobotu si prosím vyzvedněte na tábořišti své skauty okolo 12.00. Listomil
(14. 7. 2022, Listomil)

♦ Návštěva světlušek

Návštěva světlušek a také skautský víceboj + brigáda u pana Krimláka jsou v galerii, potěšte oko!
(12. 7. 2022, Listomil)

♦ Další foto v galerii

Snímky z bohoslužby i z táborového života přibyly do naší galerie.
(10. 7. 2022, Listomil)

♦ Foto z jacht v galerii

Kdo nemá přístup do galerie, pište na skauti@skaut-mnichovice.cz a já vám heslo do 24 hod pošlu.
(7. 7. 2022, Listomil)

♦ Další foto v galerii

Zítra vyrážíme na plachetnice, dnes jsme přihodili další fotografie do galerie, příjemné podívání.
(4. 7. 2022, Listomil)

♦ Deště jsme zvládli, foto v galerii

Milí rodiče, máme se skvěle, teplé jídlo, horký čaj a hlavně pohoda a dobrá nálada vládne i přes nepřízeň počasí, viz galerie.
(30. 6. 2022, Listomil)

♦ Kritické počasí!

Tábor odsouváme na neděli. Kvůli změně počasí, kdy dnes má na tábořišti hustě pršet non stop až do večera, začneme tábor až v neděli ráno. Pokud někdo nemá jak dopravit děti, nebo nemá, kam je dát, volejte Listomila.
(25. 6. 2022, Listomil)

♦ Jídlo první den

Na první den si vezměte jídlo a 3litry vody.
(24. 6. 2022, Listomil)

♦ Příjezdy na tábor

Na tábor přijíždějte v sobotu mezi 10.00 a 12.00, auta ideálně nechte stát na poli vpravo a vlevo od cesty dolů. Viz mapa: https://mapy.cz/s/gorutoruro Kdo může, vezmi si vozík, je to kus cesty.
(23. 6. 2022, Listomil)

♦ Uvolněnka do školy

Milí rodičové a členové, uvolněnku do školy si stáhněte v záložce Tábor 2022 v sekci Info pro skauty (hned na začátku).
(19. 6. 2022, Listomil)

♦ Předtáborové promítání 16.6.

Proběhne u Listomilů tento čtvrtek od 17 do 20 hod. Na sebe kroj. Velkolepé občerstvení na místě zajištěno.
(13. 6. 2022, Listomil)

♦ Závěrečná výprava 4.-5.června 2022

Sraz: So, 8.00 nádraží Mnichovice směr Praha Návrat: Ne, mezi 15-18 podle spojů (napíšeme SMS) S sebou: Kroj, 100 Kč, jídlo na dva dny (vaříme ve dvojicích), 1,5l vody, kotlík/ešus, hrnek, spacák, celtu, karimatku, skautskou hůl, 2 kolíky, lehké oblečení (má být v noci 14, ve dne 25) Program: vypravíme se na zadní Brdy, půjdeme z Dobříše do Hostomic. Přespíme na tábořišti se studánkou pod vrcholem Kuchyňka. Kdo pojede, uvidí poslední divočinu ve středních Čechách.
(31. 5. 2022, Listomil)

♦ Výprava s rodiči

Sraz: 8:30 na náměstí Návrat: do 17:30 na náměstí Trasa: velmi krátká, budeme kousek od Mnichovic S sebou: běžné věci na výpravu (včetně hadrových koulí), jídlo a pití na celý den. Rodičům stačí jídlo a pití, skautská výstroj netřeba. Oneň rozdělávat nebudeme.
(17. 5. 2022, Listomil)

♦ Beseda s Australanem 17.května

Srdečně zveme všechny rodiče a přátele oddílu na besedu s Australanem, Proměny skautuingu, v úterý 17.5. od 19.00 v Mozaice, Myšlínská 30, Myšlín.
(16. 5. 2022, Listomil)

♦ Přihlášky na tábor

Mrkněte do menu Tábor2022...
(12. 5. 2022, Listomil)

♦ Stavba klubovny v galerii

Fotky ze stavby II jsou v galerii.
(12. 5. 2022, Listomil)

♦ Výprava 7.května

Dokončíme stavbu klubovny sraz: 9.00 u klubovny konec: 17.00 S sebou prac. obl. prac nástroje, jídlo, pití.
(3. 5. 2022, Listomil)

♦ Schůzka 17.00 čtvrtek

Budeme hodinu mít družinovky a hodinu pracovat na klubovně - vezměte si kladiva, kleště, rukavice...
(3. 5. 2022, Listomil)

♦ Foto ze stavby

Je v galerii!
(24. 4. 2022, Listomil)

♦ Neděle zkrácena

Vzhledem k počasí dnes jen doskládáme střechu a zklidíme dřevo. Má pršet. Pravděpodobně budeme na oběd doma.
(24. 4. 2022, Listomil)

♦ Stavba klubovny 23.-24. dubna

Místo dvoudenní výpravy si postavíme klubovnu: - sraz: sobota ráno 8.15 pod sjezdovkou na zastávce busu - s sebou: kladívko, pilu, metr,( příp. rýč, lopatu, krumpáč ) - na noc přespat domů a druhý den sraz v 9.30
(19. 4. 2022, Listomil)

♦ Čt 17.00 schůzka

Sraz pod Mnichovickou sjezdovkou na zastávce busu. Nejdříve družinovky a od 18.00 přípravné práce na sobotu. s sebou: rukavice na hrubou práci, metr, kladivo
(18. 4. 2022, Listomil)