Co na výpravy

Jak se obléci?

Pro začátek je nutno dobré boty - nejlépe pevné kotníkové látkové či kožené. Oblečení pak složit z vícero tenkých vrstev, aby mohly děti oblečení odkládat nebo se přiodívat dle změny počasí.

Jak zabalit?

Optimálně batůžek na záda, takový, který má široké popruhy a alespoň nějaké kapsy/ rozdělovníky. Musí být dost veliký na to, aby pojal jídlo a pití, osobní věci a odkládané oblečení (např. mikinu, bundu).

Osobní věci pro vlčata a světlušky (celkem 7):

• tužka (propiska)+ zápisník
  • uzlovačka (2m lano/provaz)
  • šátek
  • pláštěnka
  • stezka - barvná publikace, kterou děti dostaly od oddílu
  • baterka
  • nejméně 3 šité koule na boj

Osobní věci pro skauty a skautky (celkem 10):

• tužka (propiska)
  • poznámkový papír
  • zápisník, kam si lepíme kartičky a modrý život
  • uzlovačka (2m lano/provaz)
  • šátek
  • pláštěnka
  • stezka - zelená publikace, kterou děti dostaly od oddílu
  • baterka
  • nejméně 3 šité koule na boj
  • KPZ (malá krabička, kde jsou nůžky, náplast, sirky, papír, tužka, svíčka, 50Kč, a nalepené kontakty na rodiče)

Za osobní věci jsou děti hodnoceny, kdo je nemá, nezíská body.

Jídlo a pití

Nejlepší je vícero malých svačinek zabalených tak, aby příliš netížily a k tomu cca 1 litr vody (slazené nápoje nejsou úplně vhodné). Těžké a rozměrné kovové krabičky a objemné termosky jsou přímo nevhodné.