Zprávy pro celé středisko

♦ Informace ke stavěčce

Termín: sobota 22. června (příjezd ideálně do 9 hod.) a neděle 23. června

Místo: mapa

S sebou: 

     - vlastní nářadí 

     - spacák, karimatku, vlastní stan (pokud nechcete spát pod širákem) 

     - jídlo a vodu na celou dobu pobytu 

Čekají nás následující práce: 

     - výroba nových podsad

     - stavba kuchyně

     - kopání latrín a montáž kadibudek 

     - další zázemí dle možností a sil (umývárny, sprchy, kamna, apod.) 

Pokud máte doma jakékoliv řezací aku-nářadí (mafl, přímočarku, řetězovku, apod.), vezměte ho s sebou se všemi nabitými baterkami. Plus samozřejmě aku vrtačku. Na místě není elektřina. 

Dále budou potřeba krompáče, rýče a lopaty na latríny, kladiva, sekery, kleště a pily na kuchyně, hodilo by se pár žebříků nebo štaflí. 

Pozor, k táborovým loukám nelze dojet autem. Auta prosím nechejte tady. Co si nezvládnete odnést, bude muset být převezeno autem/vozíkem někoho z vedoucích. Ke koordinaci dopravy prosím využijte sdílenou tabulku.


(18. 6. 2024, Vichr)


♦ SDÍLENÁ JÍZDA NA STAVĚČKU A TÁBOR (a zpět)

Máte volné místo v autě nebo naopak potřebujete svézt na stavěčku? Chcete se spojit s dalšími rodiči na odvozu dětí na tábor?  Zaregistriujte se zde.

Pozor, na každé kartě je vždy jedna cesta. 


(4. 6. 2024, Chodí)


♦ Tábor 2024 - INFO

Vlevo v menu přibylo tlačítko Tábor2024 , kde jsou informace k táboru, odjezdy, platby přihlášky, potvrzení od lékaře.


(1. 5. 2024, Listomil)


♦ Výprava proti skřetům 6. dubna

V této výpravě se zapojíme do celostátní akce Ukliďme Česko, budeme proto čistit naše okolí od nepořádku. Je na Vás, zda chcete chodit s námi sbírat v Mnichovicích, nebo si uděláte vlastní skupinku v místě, kde bydlíte (dává nám smysl, abychom uklízeli tam, kde žijeme). Skupinky v okolních obcích jedou po vlastní ose, následující informace jsou pro ty, kdo se zapojí v Mnichovicích: 

Sraz: 8:30 na Jánském náměstí 

Návrat: 14:00 tamtéž 

S sebou: pracovní rukavice, svačinu a pití 


(3. 4. 2024, Australan)


♦ Ve čtvrtek 28. března nejsou schůzky

Na Zelený čtvrtek se skautské schůzky nekonají, přejeme všem krásně prožité a požehnané Velikonoce. 


(22. 3. 2024, Australan)


♦ MODROHODY

Zveme všechny holky, kluky a rodiče na 1. ročník šampionátu v polním vaření zvaném MODROHODY.

Sraz: 9.00, náměstí

Propozice: odkaz

Co je třeba udělat hned teď - rodiče:

1. PROPOJTE SE se s ostatními rodiči a vytvořte soutěžní týmy. Zaregistrujte se zde.

2. Máme dost družinových a oddílových KOTLÍKŮ pro všechny holky a kluky. Dokonce zbyde docela dost kotlíků i na dospělé Borce. Pokud máte zájem o zápůjčku, zažádejte si o ni v rezervačním formuláři. Pokud máte vlastní kotlík,starší hrnec či pánev na oheň, vemte je, vše se může hodit. Před samotným závodem proběhne ukázka, jak správně připravit ohniště a závěsný systém. Doma máte zkušené polní kuchaře, zeptejte se jich. Nezapomeňte na uzlovačku/provázek na přípravu vidlice a na závěs.

3. Skauti a skautky jsou samostatní. S mladšími se o šampionátu pobavte. Navrhněte vhodný recept, v soutěži se hodnotí mimojiné originalita. Finální týmy a recepty se potvrdí na čtvrteční schůzce. Pokud vaše vlče/světlučka na schůzce nebude a přesto se výpravy zúčastní, spojte se do čtvrtka s vedením vlčat/světlušek.  

Měla by to být zábava a neotřelý způsob, jak vás rodiče navzájem propojit. Pojďte do toho s námi naplno!

Vaření zdar. Hladovému skautu vždy chutná!

Chodí trním 


(26. 2. 2024, Chodí)


♦ Výroba tee-pee tyčí

Milí rodiče, během podzimní vichřice se polámala velká část tee-pee tyčí uskladněných na našem tábořišti. Děkujeme všem rodičům, kteří nám přijeli na tábořiště pomoci odstranit následky kalamity. Ještě je před námi ale druhý úkol -- doplnit zničené tyče. Prosíme proto o pomoc na brigádě 27. ledna

Kdo: Všichni, kdo mohou, uplatní se chlapi, ženy i větší děti (od 11ti let). 

Kdy: 27. ledna od 9:00 

Kde: sraz u kontenerů pod Jidaškami, výroba bude probíhat ve stráni nad Myšlínskou ulicí (viz mapa)

S sebou: ostrou sekeru a/nebo poříz, pracovní rukavice, pokud máte tak i motorovou pilu 

Jak: nakácíme cca 30 vytipovaných stromů, odvětvíme je, zakrátíme na délku cca 9 m a odkorníme. Odkorňovat lze pořízem, nebo hodně ostrou sekerou. Vyrobené hole naložíme na vlek a odvezeme k uskladnění. 

Speciální požadavek: Nemáte někdo prosím k dispozici odtahový vozík, na odvoz vyrobených tyčí? A je někdo z Vás ochoten je bezpečně uskladnit (třeba na vlastní zahradě) do léta? Pokud alespoň jednu z těchto věcí můžete poskytnout, volejte Australanovi (605 551 815). 

Děkujeme! (12. 1. 2024, Australan)


♦ Prosíme koledníky o zpětnou vazbu

Milí rodiče, děkujeme z celého srdce za Vaši pomoc během Tříkrálové sbírky. Pěkně prosíme o zpětnou vazbu vyplněním tohoto dotazníku, aby mohla být příští rok sbírka připravena o něco lépe. Dotazník vyplňte do čtvrtka 10. ledna


(7. 1. 2024, Australan)


♦ Mapa na tříkrálovou sbírku

Milí koledníci, zde je mapa s rajony pro trikralovou sbirku.


(6. 1. 2024, Listomil)


♦ Tříkrálová sbírka sobota 6. ledna 2024

Prosíme všechny rodiče o pomoc s koledováním během Tříkrálové sbírky. Všechny informace včetně času a místa srazu najdete v tomto dokumentu. Prosím přečtěte si jej celý, ať jde příprava na koledování hladce. 


(2. 1. 2024, Australan)


♦ Betlémské světlo ve čtvrtek u stromu

Milí rodiče, kdo jste si nestihli v sobotu vyzvednout od hasičů Betlémské světlo, zastavte se pro něj ve čtvrtek před koncem schůzky (kolem 18:45) u vánočního stromu na náměstí. Budeme tam zpívat koledy a Betlémské světlo budeme mít pro Vás připraveno. Přineste si lucerničku se svíčkou, ve které si světlo odnesete. Všem přejeme požehnané Vánoce a šťastné vykročení do Nového roku!


(19. 12. 2023, Australan)


♦ Přijímáme dary odpočitatelné z daňového základu

Pokud máte zájem podpořit naši činnost finančním darem, který si můžete odečíst od daňového základu, můžete využít tento vzor darovací smlouvy. Za Vaši podporu budeme velmi vděční.


(12. 12. 2023, Australan)


♦ Prosíme RODIČE o pomoc 4. listopadu na tábořišti

Vichřice polámala lesík s materiálem na tábořišti v Novohradkách. Pojedeme materiál vyprostit a uskladnit na zimu. Prosíme, kdo můžete, pojeďte nám pomoci. Sraz v 9:00 na tábořišti, auta nechte v zatáčce za Pohorskou Vsí. Kdo máte, vezměte s sebou motorovou pilu, sekeru, rukavice. Děkujeme! 


(29. 10. 2023, Listomil)


♦ Ve čtvrtek 28. září nejsou schůzky

Schůzky v den státního svátku nebudou, přejeme všem krásně prožitý Den české státnosti. Skauti mají možnost dobrovolných družinovek, pokud se kluci domluví.


(26. 9. 2023, Australan)


♦ Program na 2023/4

Nový program na rok 2023 je venku. Klikněte vlevo v menu na Program.
(31. 8. 2023, Listomil)